banner107

BOZDOĞAN İLKOKULU’NA BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kent merkezine gelen Mut ilçesinin Bozdoğan Mahallesi’nde yaşan 38 öğrenci, müzeleri gezerek Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Abone olbanner90
Mut 26.03.2016, 05:48 26.03.2016, 06:49
26
BOZDOĞAN İLKOKULU’NA BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK
 Mersin’in Mut ilçesinde merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Bozdoğan Mahallesi’ndeki ilkokulun öğretmenlerinden Özlem Genç, bir internet sitesine okulun ihtiyaçlarını yazıp yardım istedi. 14 ayrı maddede yazılan ihtiyaç listesinin internet sitesinde yer almasının ardından haber, sosyal medyada da geniş yer buldu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi de Bozdoğan İlkokulu’nda görev yapan öğretmen ve öğrencileri kent merkezine davet ederek, Mersin’i gezdirdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Mut Bozdoğan’dan alınan öğrenciler, Erdemli Kızkalesi, Mersin Deniz Müzesi, Atatürk Evi ve Arkeoloji Müzesi’ni gezerek eğlenceli bir gün geçirme fırsatı buldular. Bazı öğrenciler Erdemli Kızkalesi ziyaretinde ilk defa deniz gördü.

 

Geziye katılan öğretmenlere Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Mesleki Eğitim Atölyesi’nde yapılan çantalar hediye edilirken, öğrencilere ise kırtasiye yardımı yapıldı.

 

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve özel okullardan da üç derslikli 38 öğrencili Bozdoğan İlkokulu’na maddi yardımın yanı sıra koliler dolusu oyuncak ve kitap geldi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109