Dolu Yağışı Çiftçiyi Vurdu

Mersin’in Mut ilçesinde öğleden sonra başlayan dolu yağışı, ekili alanlarda zarara neden oldu.

Abone olbanner90
Mut 23.05.2014, 18:17 23.05.2014, 18:17
912
Dolu Yağışı Çiftçiyi Vurdu
Fındık büyüklüğünde başlayan dolu, hızını artırarak daha da irileşti. Özellikle kayısı, ekin tarlaları ve açıkta bulunan domates, kabak ve fasulye gibi sebzeleri telef etti.

Köselerli Mahallesinde çiftçilik yapan İbat Can, 80 adet kayısı ağacı olduğunu belirterek, "Doludan yaptığım tespitlere göre ağaçlarım zarar görmüş durumda. Sabah kayısı toplamaya başlamıştım. Bahçedeki ürünümün bir kısmını toplamıştım. Cuma vakti gelince namaza gittim ve cumadan sonra dolu yağmaya başladı. Dolunun başlamasıyla birlikte bahçeme gidemedim. Yaklaşık 30 dakika süren dolu yağışından sonra bahçeye geldiğimde kayısılar dolu yarası olmuş. Dolunun etkisiyle ağaçlardaki meyve ve yaprakların yere indiğini gördüm" dedi.

Çiftçi Ahmet Özcan ise, öğleden sonra dolunun aniden yağmaya başladığını belirterek, bahçelerinin zarar gördüğünü anlattı.

Mut İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Levent Abaş, Yukarı Köselerli, Irmaklı, Göksu, Köselerli, Topluca ve Deveci mahallelerinde etkili olan dolunun neden olduğu zararın belirlenmesi için çalışmalarına başladıklarını söyledi. 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?