banner107

Maaşını öğrencilere burs olarak verecek

Maaşını öğrencilere burs olarak verecek

Abone olbanner90
Mut 04.02.2014, 22:38 04.02.2014, 22:38
340
Maaşını öğrencilere burs olarak verecek
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut Belediye Başkan Adayı Aslan Küçük, başarılı öğrenciye maaşını burs olarak vereceğini söyledi.

 

Aslan Küçük yaptığı açıklamada, başkanlığa para kazanmak için değil, vatandaşa hizmet etmek amacıyla aday olduğunu, göreve seçilmesinin ardından da vaatlerini yerine getirmek için çalışmalara başlayacağını belirtti.

 

Küçük ayrıca, belediyenin makam araçları yerine şirketine ait özel otomobilini kullanmasının yanı sıra ağırladığı misafirlere ikram edilen çay ve kahvenin parasını da kendisi ödeyecek.

 

Aslan Küçük, eğitim için her şeylerini feda etmeye hazır olduklarını ifade etti. 5 yıllık süre içinde belediyeden bir kez bile maaş almayacağını, aksine belediye hizmetleri için kişisel gelirlerini de kullanacağını anlattı.

 

 Başkanlığa maaşı için değil, Mut’a hizmet edebilmek için aday olduğunu kaydeden Küçük, “Kazanmam durumunda devlet tarafından adıma bağlanacak olan maaşı yoksul öğrencilere burs olarak dağıtacağımız dair halkımıza sözünü veriyorum. Nihayetinde bir çocuğumuzun okuması bin makamdan daha hayırlıdır" dedi.

 

Aile olarak maddi durumlarının iyi olduğunu, belediyenin kaynaklarını kullanmaya ihtiyaç duymadığına işaret eden Küçük, şöyle dedi:

 

“Maaşımın ne kadar olduğunu bile bilmeyeceğim. Görevlendirdiğim bir personelim maaşımı her ay alıp önceden belirlediğimiz dar gelirli öğrencilere burs sağlamak için kullanacak. Maddi durumum iyi olduğu için belediyeden maaş almaya gerek duymuyorum. Özel otomobilimin yakıt ve giderlerini de kendim karşılayacağım. Mut Belediyesinin durumu belli. Yüksek miktarda borç var, ama önemli değil. Biz borçların arkasına sığınmak istemiyoruz. Borcumuzu ödediğimiz gibi projelerimizi de gerçekleştireceğiz."

 

Aslan Küçük eğitime her türlü desteği vereceğini okumak için köyden şehre gelenlerin kalacağı öğrenci yurdu binaları da yapacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109