banner107

MUT HAK ETTİĞİ HİZMETE KAVUŞUCAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Mut’ta tarımsal sulama boruları dağıtım töreni yapıldı.

Abone olbanner90
Mut 26.05.2015, 18:21 26.05.2015, 21:22
388
MUT HAK ETTİĞİ HİZMETE KAVUŞUCAK


Törene, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Ali Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç ve ilgili daire başkanları katıldı.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz açılış konuşmasında, “Mut şimdiye kadar görmediği hizmeti görecek, en kısa zamanda hak ettiği değere kavuşacak. 30 Mart öncesinde yaptığımız gezilerde, Mersin sınırları içerisinde bulunan bir çok ilçe, mahalle ve mezraların şimdiye kadar hak ettiği hizmetleri alamadıklarını gördük. Buna bağlı olarak vatandaşın olumsuz söylemleriyle karşılaştık. Yılların ihmalinin bir anda ortadan kalkması mümkün değil. Yaptığımız çalışmalarla hizmetler artık daha sağlıklı yürüyor. İlçelerimiz bundan sonra sahipsiz kalmayacak” dedi.


Yıllar önce hissettiği ilk heyecanla hizmete devam ettiğini belirten Kocamaz, "Önümüzdeki üç yıl içerisinde yolsuz, susuz köy kalmayacak. Bunların yanı sıra üretilen malların değer bulması ve emeğinizin karşılığını tam olarak alabilmeniz için Belediyemiz bünyesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nı oluşturduk. Bu hizmetleri yerine getirirken, eksiklerimiz olabilir ancak bu eksiklikler bizden kaynaklanan eksiklikler değil, yasaların önümüze çıkardığı engellerdir" şeklinde konuştu.


40 bin 360 metre tarımsal sulama borusunun birliklere teslimiyle Mut’ta 62 bin dekar arazinin suya kavuşacağını ifade eden Burhanettin Kocamaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Önümüzdeki süreçte imkanlarımız dahilinde, üreticilerimize destek verme amaçlı sulama tesisi yapımı ya da boru dağıtım işlemlerine devam edileceğiz. Mut sınırları içerisinde en iyi hizmeti sunabilmek adına, 102 mahalle, 52 mezrada, 195 Büyükşehir personeli çalışmalarını sürdürmektedir. Yine Mut ilçesinde Büyükşehir ve MESKİ bünyesinde olmak üzere toplam 69 adet gerekli araç gereç, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Diğer taraftan yine Büyükşehire bağlı Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 1328 km kar temizleme ve 75 km tuzlama işlemi gerçekleştirilerek, vatandaşların mağduriyeti en aza indirilmiştir."


Başkan Burhanettin Kocamaz, "Sizlerden dua ve destek bekliyoruz. Bizim boynumuzu yere eğdirmeyin, biz de sizin hizmetkarınız olmaya devam edelim" diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109