banner107

Mut’lu üreticiye müjde!

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Aslan Küçük, ilçede üreticinin emeğinin karşılığını alamadığını söyledi.

Abone olbanner90
Mut 31.01.2014, 22:48 31.01.2014, 22:48
370
Mut’lu üreticiye müjde!
 Aslan daha önce Mut’ta görülmemiş belediyecilik hizmetlerini başlatacaklarını söyledi. Küçük, Mut’ta belediyenin herkesin yüzünü güldürmekle sorumlu olduğunu ifade etti.

 

Belediye kaynaklarının, halkın parasının hiçbir şekilde çarçur edilmesine izin vermeyeceklerini belirten Aslan Küçük sosyal belediyecilik anlayışını halkın parasını anlamsız yere harcamak olarak görenlere ise mesafeli duracaklarını söyledi. Mut’ta, Mut’lu halkına özgü sosyal belediyecilik anlayışını, kuralları ile birlikte belediye binasına asarak işe başlayacaklarını belirten Küçük üreticinin de her daim yanında olacağına işaret etti.

 

Küçük, “Tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayanların alın teri ve emeğinin karşılığını alamıyor. Belediye Başkanı seçildiğimde tarımsal üretimin gelişmesi için salça fabrikası gibi sanayi işletmeleri kuracağız. Bu projeyle tarımsal hedefler yanında işsizlik

yoksulluk azaltılacak, açlık yok edilecek Böylece bu toprakların bereketinden herkes yararlanacak, herkes kalkınacak” dedi.

 

“ÜRETİCİNİN YANINDA OLACAĞIZ”

 

Yerel seçimlerde Mut Belediye Başkanlığına CHP’den aday olan Aslan Küçük, üreticinin sorunlarını dinledi. Küçük, tarım ile geçimini sağlayanların alın teri ve emeğinin karşılığını alamadığını dile getirdi. Mut’un zeytin, kaysı, erik, elma, şeftali ve diğer ürünlerini tanıtım ve pazarlamada sorunlar yaşadığına dikkat çeken Küçük, şunları söyledi:

 

“Elbette belediyenin su, temizlik, altyapı, kanalizasyon gibi asli görevleri vardır. Ama Mut insanı ve ürettiği ürünlerin belediye öncülüğünde Türkiye geneline tanıtılması lazım. Mut’un zeytin, kaysı, erik, elma, şeftali ve diğer ürünlerini tüm ülkeye duyurmak lazım ki pazar bulabilelim. Mut tarım ve hayvancılığa dayalı bir ilçe. Hayvancılığın dahada gelişmesi lazım. Süt endüstrisi için küçük işletmeler var ama büyük işletmelerimiz olsa süt 80 kuruş yerine 1 TL olur. O zaman çiftçinin iki ineği değil dört ineği olur. Hayvancılıktan kar elde eder hale geliriz. 70 kuruşa süt satıp 80 kuruşa yem alarak hayvancılık kar edemez. Ama sen pazarını bulur ve ürettiğin ürünü değer fiyatına sattırırsan herkes üretim yapar. Göksu vadisinde biber 40 kuruş ve alanı yok. Göreve geldiğimizde belediye, Mut Kaymakamlığı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliğiyle üretim planlaması yaparak teşvik programı uygulayacağız. Tarımsal üretim için sanayi işletmeleri kurarak mesela bir salça fabrikası gibi, herkes üretim yapar işsiz de kalmaz para da kazanırız. Ben bunları gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım. Sonunda bir tek vatandaşın yüzünü dahi güldürmeye yetecek her türlü zorun altına elimi sokarım”

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109