PROJELERİ ÜRETİCİYE 'NEFES' ALDIRACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut Belediye Başkan Adayı Aslan Küçük, ilçe ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu belirterek zor günler geçiren üreticiye nefes aldıracak salça fabrikası, tarım borsası, paketleme, şoklama ve soğuk hava deposu kuracaklarını söyledi.

Abone olbanner90
Mut 03.02.2014, 21:22 03.02.2014, 21:22
335
PROJELERİ ÜRETİCİYE 'NEFES' ALDIRACAK
 Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren Aslan Küçük, sık sık çiftçilerle bir araya gelip sorunlarını dinliyor. Köy köy gezen Küçük, çiftçinin yoksullukla karşı karşıya olduğunu aktardı.

Yetiştirilen ürünlerin para etmediğinden ve pazarlama gibi konularda dert yakınan çiftçiye umut olan Aslan Küçük bu sorunları giderecek büyük projeleri çok yakında hayata geçireceğini ifade etti.

 

ÇİFTÇİNİN SORUNU BÜYÜK

Çiftçiye nefes aldıracak projelerini hayata geçirmek için sabırsızlandığını belirten

Aslan Küçük, “Mut’un önemli bir noktası da ziraat alanında etkin bir coğrafi yapıya ve etkin bir nüfusa sahip olması geliyor. Biz de yapacağımız çalışmalarla organik tarımı ön plana çıkararak çiftçimizin ürünlerini hem ülkemize, hem de dünyaya pazarlamak için plan ve programlar yaparak bu çalışmalarımızı yürüteceğiz. Biz Büyükşehir yasasıyla beraber ziraatımızı, tarımımızı nasıl geliştiririz, belediye olarak buna nasıl katkı koyarız bunun çalışmalarını yapıyoruz. Sıkıntıları biliyoruz. Şuanda üretim girdilerinde de büyük bir maliyet söz konusu. Ancak biz yerelde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” diye konuştu.

 

Sadece belediyenin temel görevleriyle ilgilenmeyecekleri, aynı zamanda çiftçilerin sorunlarıyla da ilgilenerek çözüm üreteceklerine işaret eden Aslan Küçük, “Çünkü biz sosyal belediyeciliği savunuyoruz, önce insan diyoruz, insan odaklı belediyecilik diyoruz” dedi.

 TARIMA CANSUYU

Aslan Küçük tarıma can suyu nitelikte olacak projelerini ise şöyle sıraladı: “Belediye olarak zeytine taban fiyatı vereceğiz, ayrıca tarımsal ürünler için borsa kurulacak. Tarımsal ürünlerin pazar araştırmasını yaptık ve pazar ağını kurduk. Ürününü rahatlıkla pazarlayacak olan çiftçi kalkınacak. Toptancı hali modern bir konuma getirilerek toplum yararına çalışacak. Paketleme, şoklama ve soğuk hava deposu kuracağız. Tüm bunların yanında belediye bünyesinde bulunduracağımız ziraat mühendisi ve veterinerlerimiz eğitimler verecek. Üreticimiz daha çok kazanç elde etmesi için modern tarım teknikleri hakkında bilgilendirilecek. Bir de toprak laboratuarı kuracağız. Daha bitmedi bir müjde daha vermek istiyorum. Kuracağımız salça fabrikasıyla 3 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Sizlerle birlikte yapamayacağımız hiçbir şey yok. Tüm bu projelerimizi omuz omuza, hep birlikte yapacağız, bundan emin olun.”

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?