Yeni açılan yollar başta olmak üzere özellikle ömrünü tamamlamış kilit parke yolları asfaltla buluşturarak ilçenin yol kalitesini artırmayı hedefleyen Onikişubat Belediyesi, Hürriyet ve 5 Nisan Mahallesi’nde geniş çaplı asfaltlama çalışması yapıyor.

Onikişubat Belediyesi, ilçenin yol kalitesini artırmak ve vatandaşların ulaşımını daha konforlu hale getirmek amacıyla asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Hürriyet ve 5 Nisan Mahallesi’nde yeni açılan ve ömrünü tamamlamış kilit parke yolların bulunduğu sokaklarda geniş çaplı bir asfaltlama çalışması yapıyor.

Mahalle sakinlerinin daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamasına katkı sağlayacak asfaltlama işlemiyle birlikte yol kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Hürriyet Mahallesi’nde 34028, 34031 ve 34038, 5 Nisan Mahallesi’nde ise 2027 ve 2006’ncı sokaklarda 2 kilometreye yakın yolda asfaltlama çalışması yapan ekipler, çalışma bittiğinde 15 metre genişliğindeki yollara 3 bin 800 ton asfalt serimi gerçekleştirmiş olacak.

13 milyon 300 bin TL maliyetli yatırımla hem yol konforu artacak hem de trafik güvenliği sağlanırken, belediye ekiplerinin hızlı ve titiz çalışmaları sayesinde sokaklar çok daha modern bir görünüme kavuşacak.

Onikişubat Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede planlanan çalışmaların kısa sürede tamamlanarak yolların vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtilirken, “Yollarımızın kalitesini artırmak ve halkımıza daha güvenli, konforlu ulaşım imkanı sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Hürriyet ve 5 Nisan Mahallelerimizdeki asfaltlama çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız. Hedefimiz, daha yaşanabilir ve modern bir şehir oluşturmak” denildi.

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 1 yaralı Otomobil uçuruma yuvarlandı: 1 yaralı

İlçe genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarının devam edileceği öğrenildi.

Kaynak: iha