Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm dünyada kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Osmaniye’de etkinlikler gerçekleştirildi.

Büyükşehir, ÇÜ ve ATÜ öğrencileri için ücretsiz ring seferleri başlattı Büyükşehir, ÇÜ ve ATÜ öğrencileri için ücretsiz ring seferleri başlattı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinasyonunda Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde ‘Gelecek Enerjini Koru’ sloganıyla Osmaniye Belediyesi tarafından bisiklet turu düzenlendi.

Osmaniye Valiliği önünden başlayarak Osmaniye Belediyesi Hizmet Binası önünde sona eren etkinliklere Osmaniye MHP KAÇEP, Kızılay Osmaniye Şubesi, Gençlik Merkezi ve Osmaniye Bisiklet Kulübü üyeleri de katılımlarıyla destek verdi.

Bisiklet turu etkinliklerinin startını veren Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, “Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde düzenlediğimiz etkinliklere katkı ve katılımlarıyla destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

Yaklaşık 3 kilometrelik güzergahta pedal çeviren katılımcılar, düzenlenen etkinliklerden dolayı Osmaniye Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etkinlik sonunda belediye hizmet binası önünde tüm katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.