Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak tasarlanan kedi evleri kamusal alanlarda can dostlara yuva olacak. Gelen talepler neticesinde yerleştirilen kedi evlerinin kamusal alanlardaki ilk durağı Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarıyla ilgili hayata geçirilen gönüllülük çalışması çerçevesinde özel olarak tasarımı yapılan kedi evleri, yapılan planlamanın ardından kent genelinde belirlenen noktalara yerleştirilirken projenin devamı niteliği olan kamusal alanlara da kedi evleri yerleştirilmeye başlanıldı. Proje çerçevesinde ilk olarak Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu’na yerleştirilen kedi evleri, kamulardan gelecek olan talepler sonucunda kamu bahçelerine yerleştirilmeye devam edecek.

Özellikle kış aylarında sokak kedilerinin sıcak ortamda barınabilmeleri için özel tasarımla ahşap malzemeden imal edilen kedi evlerinde yaklaşık 20 kedi barınırken, okullara yerleştirilen kedi evleriyle de çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması hedeflendi.

Öte yandan kamusal alanlara yerleştirilen kedi evlerinin bakım, temizlik ve mama desteği de yeni Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından yapılacak.