3 Polis Müdürü Açığa Alındı

Diyarbakırda yaşanan bayrak krizi nedeniyle 3 polis müdürünün açığa alındığı açıklandı.

Abone olbanner90
Politika 12.06.2014, 19:21 12.06.2014, 19:21
603
3 Polis Müdürü Açığa Alındı
Diyarbakır 2nci Hava Kuvveti Komutanlığındaki Türk bayrağının gönderden indirilmesinin ardından sürdürülen soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğünde 3 polis müdürü açığa alındı.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakırın Lice İlçesinde Cumartesi günü yol kesme eylemlerine müdahale sırasında çıkan olaylarda Ramazan Baran ile Baki Akdemir, silahla vurularak öldü. Ölenlerden Ramazan Baran, Pazar günü Diyarbakır Yeniköy Mezarlığında defnedildi. Cenaze sırasında bir grup, 2nci Hava Kuvveti Komutanlığının nöbetçi kulübesini taşlarken, yüzünü poşu ile kapatmış bir kişi de bayrak direğine tırmanarak asılı olan Türk bayrağını indirdi.

Türk bayrağının indirilmesinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün geniş çaplı soruşturmasında gözaltına alınan 5 kişiden 4ü savcılıktaki soruşturmasının ardından serbest bırakıldı. Bayrak indiren kişiye yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

3 POLİS MÜDÜRÜ AÇIKTA

İçişleri Bakanlığının kente gönderdiği 2 Mülkiye Müfettişi, bayrak indirilmesiyle ilgili soruşturmada bulundu. Soruşturma kapsamında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Börekçi, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli emniyet amirleri Mustafa Mumcu ile Abdurrahman Bişgin, açığa alındı. İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin konuyla ilgili çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

BAYRAK İNDİREN ARANIYOR

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, 2nci Hava Kuvvet Komutanlığından bayrak indiren kişinin kimliğini tespit etti. Kimliği tespit edilen kişinin yakalanması için polis operasyonlarını sürdürüyor.

GENELKURMAY, POLİSİ SUÇLAMIŞTI

Olayla ilgili bayrağın indirilmesiyle ilgili Genelkurmaya sunulan bilgi notunda; "Emniyet 2 kez talebimize rağmen müdahale etmedi." ifadesi yer almıştı.

Yorumlar (2)
halil 7 yıl önce
kibrisda bayragimizi indireni nasil vurdularsa bunuda vurmaliydilar bu bayrak sehitlerimizin kanidir bizim namusumuzdur serfimizdir ....ne mutlu turkum diyene canim feda yoluna canim bayragim
bahtiyar 7 yıl önce
İyi bu olayda polise yikildi emniyet mudehale etmedi ,senin kislanin içindeki bayraği polis koruyacaksa sen neyi korumak icin ordasin, orasi askeri kisla degilmi, silahli nöbetçi askerin yokmu, yazik çok yazık