banner107

AK Parti Cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?

Başbakan Erdoğan'ın Köln'de gerçekleştirdiği büyük toplantının yankıları devam ederken, Erdoğan Almanya seyahati dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Abdulkadir Selvi'nin bugün köşesine taşıdığı cevaplar, AK Parti'nin Köşk adayı için nasıl bir yol izleyeceği ve aday ismini ne zaman açıklayacağı sorularına da yanıt getirdi.

Abone olbanner90
Politika 26.05.2014, 10:12 26.05.2014, 10:12
257
AK Parti Cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?
 Abdulkadir Selvi'nin köşesine taşıdığı başlıklar şöyle:


"Sözü Cumhurbaşkanlığı seçimine getirip, Erdoğan'ın aday olup olmayacağı yönünde bir sinyal alabilmek umuduyla, 'Haberlerimizin başlığını, Başbakan Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını Almanya'dan başlattı diye attık' dedik.
İlgi duydu. Bu fırsattan yararlanarak, 'İstişarelerinizi tamamladınız mı, adayınızı ne zaman açıklayacaksınız?' diye sorduk.

'Almanya'da görüştüğüm STK'lar bizimle de istişare etmeyecek misiniz diye soruyorlar' dedi. Sonra devam etti. 'İstişareleri tamamlamadım. Önümüzdeki hafta STK'larla görüşeceğim. Yurtdışındaki STK'larımızla da görüşeceğim.' dedi.

Sözlerinin arasına bir virgül koyduktan sonra, Cumhurbaşkanlığı konusunda AK Parti'ye karşı duruşu belli olan, destek alamayacağı STK'lara gitmeyeceğini söyledi.

'Ancak çok geciktirmeden Haziran ortası gibi adayımızı açıklayacağız' dedi. 

Başbakan'ı taşıyan uçağın tekerlekleri piste değmişti ki Okan Müderrisoğlu, 'Köşk adayınızı ne zaman açıklayacaksınız?' diye sordu. Başbakan, 'Haziran ortaları' diye karşılık verince Emin Pazarcı 'Okan, adaylığınızı demek istedi' diye devreye girdi. Güldü Başbakan. Cevap vermedi. Ama yok da demedi." 
Yorumlar (0)