AK Parti İzmir Yönetimi de İstifa Etti

Genel Merkez tarafından istifası istenen AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yönetim kurulunun da istifalarını alarak, dilekçeleri teslim etti.

Abone olbanner90
Politika 04.06.2014, 20:34 04.06.2014, 20:34
134
AK Parti İzmir Yönetimi de İstifa Etti
Parti Genel Merkezi tarafından istifası istenen AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yönetim kurulunun da istifalarını alarak, dilekçeleri teslim etti. Akay, "41 aydır yaptığım görevden onur ve şerefimle ayrıldım" dedi.

GENEL MERKEZ İSTİFA İSTEDİ

AK Partinin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, geçen hafta cuma günü İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ve yönetiminin istifasını istedi. Akay, salı günü toplanan yönetim kurulunda 50 asil ve 9 yedek üyenin 55inden dilekçelerini aldı. 4 üyeye ulaşılamadı. Bugün saat 10.50 uçağı ile gittiği Ankarada istifa dilekçelerini Soyluya teslim eden Akay, görüşmenin içeriğini şöyle anlattı:

"DİLEKÇELERİ SOYLUYA TAKTİM ETTİM"

"Süleyman Soyluya dilekçeleri takdim ettim. Bana Partiye katkılarınız için çok teşekkür ederim dedi. Herhangi bir görevlendirme olmadı. Yeni il başkanının nasıl belirleneceği konusunu da görüşmedim. 41 aydır yaptığım görevden onur ve şerefimle ayrıldım. Yeni gelecek yönetime başarılar dilerim."

SON KARARI BAŞBAKAN VERECEK

Parti kulislerinden edinilen bilgiye göre, hafta sonu İzmir koordinatörü olan Mehmet Yüksel ile Salih Koca İzmire gelecek, belediye başkanları, ilçe başkanları ve meclis üyeleri ile görüşmeler yaptıktan sonra çıkan isimleri Soyluya teslim edecek. Soylunun yapacağı görüşmelerin ardından son karar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecek.

BAŞKANLIK İÇİN ADI GEÇENLER

AK Parti İzmir il başkanlığı için Atilla Kaya, Yıldırım Ulupınar, Bülent Delican, Kerem Ali Sürekli, Uğur Türkan, Cemal Öztürk, Cemal İpekoğlu, Bekir Pakdemirli, Tansu Kaya ve Ethem Yorulmazın adları geçiyor. Sürecin 10 günde tamamlanacağı öğrenildi.


Yorumlar (0)