AK Parti Nazilli İlçe Başkanı, 11 Günde İstifa Etti

- Aydının Nazilli İlçesinde AK Parti yönetiminin 1 Nisandaki istifasının ardından bu göreve atanan Ferruh Kabalar da istifa etti.

Abone olbanner90
Politika 15.06.2014, 16:41 15.06.2014, 16:41
204
AK Parti Nazilli İlçe Başkanı, 11 Günde İstifa Etti
Yerel seçimlerin ardından Nazili İlçe Başkanı Tacettin Pirinç ve yönetim kurulunun toplu istifasını sundu. Parti Genel Merkezi tarafından boşalan koltuğa 3 Haziranda Avukat Ferruh Kabalar atandı. Hazırladığı yönetim kurulu listesini geçen Cuma günü İl Başkanlığına onaylatan Kabalar, bir gün sonra da istifasını açıkladı.

Aralık 2014 tarihinde yapılacak ilçe kongresine kadar görev yapması beklenen Kabaların istifası partide şok etkisi yarattı.

"GÖREVİ TAVİZ VERMEDEN YERİNE GETİREMİYECEĞİM"

Ferruh Kabalar istifa dilekçesinde gerekçesini şöyle açıkladı: "03.06.2014 tarihinde büyük bir onur ve ondan daha öte ağır bir sorumluluk olarak gördüğüm tarafıma tevdi edilmiş bulunan AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatının Yönetim Kurulunu oluşturma görevini, partimiz ve çok değerli genel başkanımızın mefkuresi, bugüne kadarki mesleki ahlakım, ailevi değerlerim ve yol yürümeye çalıştığım duruşumdan taviz vermeden yerine getiremeyeceğimi üzüntü içinde tespit etmiş bulunmaktayım. Bu vesile ile gönülden bağlı bulunduğum genel başkanımız ve parti geleneğine zarar vermemek adına, tarafıma tevdi olunan bu onurlu görevden istifa ediyorum. Bu yolda bana sonuna kadar karşılıksız destek olan başta ailem ve tüm dostlarıma da teşekkürü bir borç telakki ederim. Kamuoyuna saygı ile arz olunur."

Yorumlar (0)