Başbakan, Adaylığını Açıklamak İçin MHP ve CHPyi Bekliyor

Başbakan Erdoğan Köşk adaylığını açıklamak için MHPnin Çatı CHPnin de toplumu kucaklayan adayını açıklamasını bekliyor.

Abone olbanner90
Politika 04.06.2014, 19:04 04.06.2014, 19:04
214
Başbakan, Adaylığını Açıklamak İçin MHP ve CHPyi Bekliyor
Siyasetin gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların kimler olacağına çevrilirken, muhalefet partileri Başbakan Erdoğanın adaylığını açıklamasını, Başbakan Erdoğan da, MHPnin "Çatı" CHPnin de "toplumu kucaklayan" adayını açıklamasını bekliyor. AK Parti kulislerinde Erdoğanın, cumhurbaşkanlığı adaylığını başvuru tarihinden bir gün önce açıklamasını beklediklerini ifade ediliyor.

AK PARTİ DE MUHALEFETİN "İTTİFAK" YAPACAK BEKLENTİSİ DOĞDU

ANKAnın edindiği bilgilere göre; AK Parti içerisinde, Başbakan Erdoğanın cumhurbaşkanlığı adaylığını başvuru tarihi olan 29 Hazirandan bir gün önce açıklamasını beklediklerini ifade ediyorlar. AK Partililere göre cumhurbaşkanı adayları netleşti. Ancak, AK Partide şimdi gözler muhalefet partilerine çevrildi.

AK Parti içerisinde CHP ve MHPnin ortak bir aday gösterecekleri beklentisi doğdu.

AK Partide içerisinde cumhurbaşkanlığı 1. ve 2. tur seçimleri konuşulmaya başlandı. Şu ana kadar Başbakan Erdoğanın karşısına güçlü bir aday isminin telaffuz edilmediği görüşünü dile getiren AK Partililer, "Başbakan birinci turda seçilir" deşele de CHP ve MHPnin adaylarının kim olacağını da merak ediyorlar. AK Partiye göre CHP ve MHP cumhurbaşkanı adaylarını ayrı ayrı göstermeleri halinde Erdoğanın birinci turda kazanmasının önünü açık olduğu belirtiliyor. Ancak, AK Partide CHP ve MHPnin ortak bir aday göstermesinde durumun değişebileceği yorumları da yapılıyor. Gösterilecek adayın ve adayın kim olmasının önemli olduğuna dikkat çeken AK Partililere göre; "Başbakan karşı tarafın adayına göre birinci turda zorlansa da ikinci turda kesin alacak" şeklinde görüş bildiriyorlar.

MHPNİN DESTEĞİ CHPYE KAZANDIRDI

AK Parti içeresinde Yalovada yenilenen seçimin ardından, muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçiminde de sürpriz yapıp ortak aday gösterebilecekleri beklentisi doğdu. AK Parti içerisinde Yalova belediye başkanlığı seçimi, "MHPnin desteği olmasaydı CHP o seçimi kazanamazdı" yorumları yapılıyor. Dolayısıyla; CHP ve MHPnin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak bir aday çıkarması halinde Başbakanın birinci turda zorlanacağı yorumları yapılıyor.

Yorumlar (1)
ahmet özkılıç 7 yıl önce
ilk turda allahın iziniyle başbakanımız1turda kazanır