Başbakan, Cumhurbaşkanlığı İçin İş Dünyası İle Görüşecek

- Başbakan Erdoğan, yarın TOBB, TÜSİAD, TİM, MÜSİAD ve ASKONun da bulunduğu iş dünyası örgütleriyle bir araya gelecek.

Abone olbanner90
Politika 17.06.2014, 15:51 17.06.2014, 15:51
164
Başbakan, Cumhurbaşkanlığı İçin İş Dünyası İle Görüşecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün İslam İşbirliği Teşkilatı eski Başkanı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlunu Cumhurbaşkanlığı çatı adayı olarak açıklanmasının ardından AK Parti cephesi de hareketleniyor.

Başbakan Erdoğan yarın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde aralarında TOBB, TÜSİAD, TİM, MÜSİAD, ASKON’un da bulunduğu iş dünyası örgütleriyle bir araya gelecek.

Yarın Ankara’ya gideceklerini belirten iş dünyası temsilcilerinden elde edilen bilgiye göre, toplantıya katılım başkan düzeyinde olacak. Toplantıda Erdoğan’ın iş dünyasından Cumhurbaşkanı adayı konusunda bilgi alışverişinde bulunacağı öğrenildi.

İŞ DÜNYASININ NABZI YOKLANACAK

Toplantıda Ak Parti’nin olası Cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili isim telaffuz edilmese de Erdoğan’ın iş dünyasından Cumhurbaşkanının nasıl biri olması gerektiği konusunda görüş alması bekleniyor.

MUHALEFET DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

İş dünyası ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla benzer bir nabız turunu muhalefet partileri de gerçekleştirmiş, bu toplantılarda da genelde herhangi bir isim telaffuz edilmemiş ama toplumun beklentileri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye aktarılmıştı.

GRUP TOPLANTISI SONRASINDA AÇIKLADI

Başbakan Erdoğan bugün gerçekleşen grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken sivil toplum kuruluşlarıyla AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili görüşmelerde bulunacağını söyledi. Böylece Erdoğan’ın nabız turuna iş dünyası örgütleriyle başlayacağı da ortaya çıkmış oldu.

Yorumlar (0)