Başbakan Erdoğan ile Ruhani, Bir Araya Geldi

Başbakan Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhaninin bir araya geldiği toplantı öncesi AFAD ekipleri kimyasal saldırı riskine karşı arama yaptı.

Abone olbanner90
Politika 09.06.2014, 16:49 09.06.2014, 16:49
186
Başbakan Erdoğan ile Ruhani, Bir Araya Geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, çalışma yemeğinde biraraya geldi.

ERDOĞAN KAPIDA KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün davetlisi olarak Türkiyeye gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Çankaya Köşkündeki temaslarının ardından Ankara Palasta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile çalışma yemeğinde biraraya geldi. Başbakan Erdoğan, Ruhaniyi kapıda karşıladı. Ruhani ve Erdoğan, tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi.

ANA GÜNDEM MADDESİ PETROL VE DOĞALGAZ

Erdoğan ve Ruhani, yemeğin ardından Başbakanlık Merkez Binada başbaşa görüşecek, Türkiye-İran 1. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısı gerçekleştirilecek. Ruhani ve Erdoğanın görüşmede, petrol, doğalgaz ve elektrik alanlarındaki konuları gündeme alacakları belirtiliyor. Bu kapsamda imzalanan bir dizi anlaşmadan sonra, Ruhani ve Erdoğan, Başbakanlık Merkez Binada ortak basın toplantısı düzenleyecek.

KİMYASAL ÖNLEMİ

Ruhaniye iki gün sürecek resmi ziyaretinde siyaset ve iş dünyasından kalabalık bir heyet eşlik ediyor. AFAD ekipleri tarafından Ankara Palasın çevresinde kimyasal saldırı riskine karşı arama yapıldığı görüldü.

Yorumlar (0)