banner107

Caddeye Erbakan Adı Verildi, CHP Zamanlamaya İtiraz Etti

- Eski başbakanlardan Erbakanın ismi kabrinin bulunduğu mezarlığın önünden geçen 10. Yıl Caddesinin bir kısmına verildi, CHPliler ret oyu verdi.

Abone olbanner90
Politika 12.06.2014, 19:21 12.06.2014, 19:21
299
Caddeye Erbakan Adı Verildi, CHP Zamanlamaya İtiraz Etti
Eski başbakanlardan Necmettin Erbakanın ismi, kabrinin bulunduğu Merkezefendi Mezarlığı önünden geçen 10. Yıl Caddesinin bir kısmına verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde görüşülen karara ret oyu veren CHPliler, kararın komisyonda görüşülmeden alındığını, emrivaki yapıldığını söyledi.

"PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN CAD." OLARAK GEÇECEK

Türkiye Cumhuriyetinin 54. Hükümetinin Başbakanı Necmettin Erbakanın ismi Zeytinburnundaki, Merkezefendi, Seyitnizam ve Kazlıçeşme mahallelerinden geçen 10. Yıl Caddesinin büyük bir kısmına verildi. Topkapıdan Yedikule sahiline kadar uzanan 10. Yıl Caddesi Erbakanın kabrinin de bulunduğu Merkezefendi Kabristanının önünden geçiyor. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi ismini alacak cadde Mevlanakapıdan Vatan Caddesi girişine kadar olan 2 kilometrelik kısmı kapsayacak.

CHP: BU KONU ÖNÜMÜZDEKİ AY GÖRÜŞÜLMELİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı gündeminde görüşülen karara CHPliler itiraz etti. CHPli üyeler bu konunun önümüzdeki ay görüşülmesi önerisinde bulunduklarını, ancak kararın emrivaki yapılarak verildiğini söyledi. Necmettin Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı 21 Ocak 2014te bir dilekçe ile isim değişikliği yapılması için başvurmuştu.
Yorumlar (0)