banner107

Çavuşoğlu: Kurzla Görüşme Olumlu Geçti

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanla Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz arasındaki görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi.

Abone olbanner90
Politika 20.06.2014, 16:03 20.06.2014, 16:03
171
Çavuşoğlu: Kurzla Görüşme Olumlu Geçti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurzu kabul etti. Gergin geçmesi beklenen görüşmenin olumlu geçtiği belirtildi.

"KURZ GAYET POZİTİF ŞEYLER SÖYLEDİ"

Kendisinin de katıldığı görüşmenin ardından Türk gazetecilere açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, görüşmede Kurzun gayet pozitif şeyler söylediğini ve çok olumlu bir atmosferde güzel bir toplantı yaptıklarını dile getirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu, uyum konusunda ve özellikle Almanca öğrenmede önemli mesafeler kaydedildiğini söyleyen Kurzun, çıkan sorunlarda göçmen karşıtı partilerin tutumlarının da etkili olduğunu ifade ettiğinin aktardı.

Her zaman içeride ve dışarıda aynı şeylerin söylenmesine Erdoğanın çok önem verdiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Bazen bundan rahatsızlık duyuluyor ama, sayın başbakanımız her zaman kapalı toplantılarda da aynı şeyi söyler, kamuoyunun önünde de aynı şeyi söyler. Avrupalı dostlarımızdan da AB süreci dahil her konuda aynı yaklaşımı beklemek de bizim hakkımızdır." dedi.

"ERDOĞAN HUZURSUZLUĞA SEBEP OLDU" DEMİŞTİ

Bakan Kurz ise Erdoğanla görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yapmaktan kaçındı.

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Viyanada dün yaptığı konışmaya tepki göstermişti. Kurz, "Dün gördüğüm manzara Türkiyedeki seçim kampanyasının Avusturyaya taşınmış olduğudur. Başbakan, ülkede huzursuzluğa sebep oldu." demişti. Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kurz, "Ev sahibine karşı saygı farklı olmalıydı." ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN, FRANSAYA GEÇİYOR

Avusturyadaki temaslarını tamamlayan Başbakan Erdoğan, kaldığı otelden çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Bugün Fransaya geçecek olan Erdoğan, Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya gelecek.

Yorumlar (0)