banner107

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tuncer

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Mezitli Belediye Meclis Üyesi Ahmet Serkan Tuncer, Kurban bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Abone olbanner90
Politika 02.10.2014, 21:19 02.10.2014, 21:19
287
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tuncer
 Tuncer, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen Bayram'ı, birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu, coşkusunu ve huzurunu yaşıyoruz.
Toplumsal bilincin gelişmesine, ulusal değerlerin güçlenmesine, birlikteliğin, kardeşliğin ve sevginin yaşanarak ve paylaşılarak yerleşmesine aracılık etmesi, bayramları tüm toplumlar için özel kılmaktadır.
Coşku, sevinç, neşe, huzur ve güven kaynağı olan bayramlar, birey ve toplum yaşamını güzelleştiren en önemli manevi zenginliklerimizdendir.
Bayramları yalnızca tatil bağlamında değerlendirerek anlamından uzaklaştırmak yerine, getirdiği tüm güzellikleri yaşayarak, bu kutsal günleri, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulması, köklü dostlukların kurulması yönünden fırsat olarak görmeliyiz.
Dinimiz, gelişmeyi, yardımlaşmayı, dayanışmayı, güzel ahlâkı, eşitliği, adaleti, kardeşliği öğütlemiş, eğitimi ve çalışmayı ön planda tutmuştur. Bu kavramların özümsenmesi ve uygulanması, bireylere mutlu ve huzurlu bir dünyanın kapılarını açacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Türk ve İslâm dünyasının Bayramı'nı kutluyorum. 
Bayram'ın Ulusumuz, ülkemiz, dünyamız ve tüm insanlık için, barışın ve hoşgörünün egemen olduğu güzel günlerin başlangıcını oluşturması umuduyla, yurttaşlarımızın üzüntü, kaygı ve sıkıntılarından uzaklaşarak, bu kutsal günlerin sevincini içtenlikle yaşayabilmelerini diliyorum ”dedi.
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)