Erdoğan: Bu Millet Senin Yüzüne Tükürür

CHP lideri Kılıçdaroğlunun Bayrağı Erdoğan indirdi. sözüne sinirlenen Başbakan, Bu millet, senin yüzüne tükürür. dedi.

Abone olbanner90
Politika 13.06.2014, 18:08 13.06.2014, 18:08
171
Erdoğan: Bu Millet Senin Yüzüne Tükürür
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Utanmadan, sıkılmadan, şu Kılıçdaroğlu denen adam, Bayrağı Erdoğan indirdi diyor. Bu millet, senin yüzüne tükürür. Sen, bunu Erdoğana nasıl söylersin? Sen bir defa Hakkariye Türk bayrağı ile giren adam değilsin. Sen, Hakkariye PKKnın gölgesinde giren adamsın" dedi.

"MUHALEFET DENGEYİ YİTİRDİ"

Başbakan Erdoğan, Rize Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, muhalefetin artık dengeyi tamamen yitirdiğini öne sürerek "Dünyanın neresinde olumsuz bir gelişme varsa bundan iktidarımızı sorumlu tutar hale geldi. Yağmur, kar yağmasa hükümet sorumlu, çok yağsa yine hükümet sorumlu. Ellerine diken batsa hükümeti suçlar hale geldiler. Ölçüyü tamamen kaçırdılar. Türkiye büyürken, ekonomi büyürken, kardeşliğimiz büyürken maalesef bu muhalefet büyüyemedi, hatta yerinde saydı" diye konuştu.

"BU MİLLET SENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR"

AK Parti iktidarının gündeminde başarılı şekilde büyüyen Türkiye ekonomisi, dünyanın en büyük havalimanı, ATAK helikopterleri, Marmaray, Lastikli Tüp geçit, İzmit Körfez Köprüsü, hızlı tren hatları, Ovit Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "Muhalefetin gündeminde ne var? Onların gündemi farklı, yatsınlar kalksınlar, Tayyip Erdoğana küfretsinler, hakaret etsinler, gündemlerinde başka bir şey yok. Utanmadan, sıkılmadan, şu Kılıçdaroğlu denen adam, Bayrağı diyor Erdoğan indirdi diyor. Bu millet senin yüzüne tükürür. Sen, bunu Erdoğana nasıl söylersin? Sen bir defa Hakkariye Türk bayrağı ile giren adam değilsin. Sen, Hakkariye PKKnın gölgesinde giren adamsın. Hakkari mitinginde bir Türk bayrağı sallandıramadın, Sivastan öte geçemedin. Siz, Sivasın batısında kaldınız. Onun için de aldığınız oy belli ama AK Parti, Türkiyenin 81 vilayetinde var. Elhamdülillah, her yerde varız. Biz Türk bayrağı ile varız, biz teşkilatımızla varız ama her yerde varız. Sen, önce, bir defa aynaya bak, kendine çeki düzen ver. Kime neyi söylediğini bil."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2. Hava Kuvvet Komutanlığında Türk Bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesini sert sözlerle eleştirmişti.

Kılıçdaroğlu "Bir askeri birlik düşünün. Tel örgüler var. Atlıyorsun gidiyorsun. Bayrak direğine çıkıyorsun. Bayrağı indiriyorsun, alıyorsun tekrar dışarı geliyorsun. Başbakan ses çıkarmıyor, cumhurbaşkanı ses çıkarmıyor. Vay efendim bayrak nasıl inermiş. Yahu sen kimsin? Sana millet yetki verdi. Bayrak bir ülkenin onurudur arkadaşlar, bir ülkenin namusudur. Bayrak inecek, bunların hepsi seyredecek. Şimdi bugün grup toplantısında celallenmiş. Bayrak nasıl inermiş, asker hesabını verecekmiş. O bayrağı oradan sen indirdin sen. Sen indirdin derken bunu ben söylemiyorum. Bunu Bülent Arınç söylüyor" demişti.

Yorumlar (0)