Erdoğanın Baba Evinde Süpriz Görüşme

Başbakan Tayyip Erdoğanın, Rizede finans dünyasının en önemli medya patronlarından Michael Bloombergle görüşebileceği belirtildi.

Abone olbanner90
Politika 13.06.2014, 18:33 13.06.2014, 18:33
220
Erdoğanın Baba Evinde Süpriz Görüşme
Hafta sonunda Rize, Artvin ve Trabzonu kapsayan Doğu Karadeniz turuna çıkan Başbakan Tayyip Erdoğanın baba evinde önemli bir konuk ağırlaması bekleniyor. Eski New York Belediye Başkanı, ekonomi ve finans dünyasının en önemli medya patronlarından Michael Bloomberg, Erdoğan ile görüşme talebinde bulundu.

HENÜZ NETLEŞMEDİ

Alınan bilgiye göre, hafta sonunda Türkiyede olacak Bloombergin talebine karşılık, Başbakanın Doğu Karadenizde olacağı bilgisi verildi. Bloomberg de eğer uygun görülürse Erdoğan ile görüşebilmek için Rizeye gelebileceğini belirtti. Bloombergin Rizede görüşme talebine olumlu bakıldığı, ancak randevunun henüz netleşmediği, netleşirse görüşmenin pazar günü Erdoğanın baba evinde olabileceği belirtiliyor.

ETKİN BİR İSİM

3 dönem New York belediye başkanlığı yapan ve 18 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Bloomberg, belediye başkanlığı görevinin sona ermesinin ardından bu yılın başında Birleşmiş Milletlerin "Kentler ve İklim Değişikliği" konusunda özel elçisi oldu. Bloombergin medya şirketi, dünyada finans ve ekonomi haberleri deyince ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Bloomberg medya hizmetleri 68 ülkede 145 temsilciliği kapsıyor. Bloombergin Türkiyede de bir ortaklığı bulunuyor.

Yorumlar (0)