banner107

Gül: Bayrak Hepimizin Sembolü, Şiddetle Kınıyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakırda indirilen bayrakla ilgili, Bayrak hepimizin ortak sembolüdür. Şiddetle kınıyorum. dedi.

Abone olbanner90
Politika 09.06.2014, 19:04 09.06.2014, 19:04
343
Gül: Bayrak Hepimizin Sembolü, Şiddetle Kınıyorum
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakırda indirilen bayrakla ilgili olarak açıklama yaptı. Gül, "Bayrak hepimizin ortak sembolüdür, şiddetle kınıyorum. Bu çirkin saldırı ve tahrikler amacına ulaşamayacak. Sorunların çözülmesi sürecinden provokatif eylemler kaçılmalıdır." ifadelerini kullandı.

"HEPİMİZİN ORTAK SEMBOLÜ, ŞİDDETLE KINIYORUM"

Cumhubaşkanı Gül yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Diyarbakır 2nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk Bayrağı’nın bir gösterici tarafından indirilmesini şiddetle kınıyorum.
Bayrak hepimizin bayrağı, ortak sembolü ve en önemli değeridir. Millet olarak ezelden ebede uzanan tarihi yolculuğumuzda bağımsızlığımızı ve bunun için verdiğimiz ortak mücadeleyi simgelemektedir."

"ÇİRKİN SALDIRILAR AMACINA ULAŞAMAYACAK"

Gül açıklamasında, "Şunu açıkça vurgulamak isterim ki: Bu ve benzeri çirkin saldırı ve tahrikler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Sorunların çözümü sürecinde, herkesi sorumlu davranmaya, provokatif eylem ve söylemlerden kaçınmaya çağırıyorum."

Yorumlar (0)