banner107

Hakkaride Polis Göstericileri Kovaladı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kalekol protestosu sırasında çıkan olaylarda 2 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’de olaylar devam ediyor.

Abone olbanner90
Politika 08.06.2014, 19:55 08.06.2014, 19:55
197
Hakkaride Polis Göstericileri Kovaladı
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kalekol protestosu sırasında çıkan olaylarda 2 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’de olaylar devam ediyor. Polis ile göstericiler arasında tepelik alanlarda kovalamaca yaşandı.

Karın Mahallesi cezaevi kavşağında bir ayaya gelen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, burada polise taşlarla saldırdı. Göstericilere gaz bombası ile müdahale eden polis, zırhlı araçlardan inerek göstericilerin peşine düştü. Aslan Tepesi’nin zirvesine doğru kaçan yaşları 15 ile 17 arasında değişen göstericiler ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Bir kilometre boyunca koşarak göstericilerin peşine düşen polisler adeta maraton koşusu yaptı. Göstericiler ile polis arasında az bir mesafe kalmasına rağmen ani ataklar yapan göstericiler son anda kurtulmayı başardılar. Kaçan göstericiler, Kelkikpınar Mahallesi içine girerek izlerini kaybettirdiler.
Yorumlar (0)