HDPden Ekmeleddin İhsanoğlu Açıklaması

- HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İhsanoğlunu yakından tanımadıklarını belirterek Şu anda bu adayı destekleme gibi bir fikrimiz yok dedi.

Abone olbanner90
Politika 16.06.2014, 19:19 16.06.2014, 19:19
206
HDPden Ekmeleddin İhsanoğlu Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, CHP ve MHP nin ortak Köşk adayı Eklemeddin İhsanoğlu hakkında konuştu. T24ten Hazal Özvarışa açıklama yapan Buldan, "Büyük olasılıkla kendi adayımızı çıkaracağız. MHPnin de kabul ettiği bir adayı desteklememiz zor gözüküyor" dedi.

"İHSANOĞLUNU YAKINDAN TANIMIYORUZ"

“Eklemeddin İhsanoğlu’nun adaylığını ilk defa duyduklarını” belirten Buldan, İhsanoğlu’nu yakından tanımadıklarını ve partinin karar mekanizmalarının henüz bir değerlendirme yapmadığını söyledi.

"ŞUANDA DESTEKLEMEK GİBİ BİR FİKRİMİZ YOK"

Kılıçdaroğlu ’nun geçen hafta seçim için HDP’ye yaptığı ziyaret ertesinde HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü’nün yaptığı, “Bizler, BDP ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda kendi adayımızla yarışacağız. Ancak CHP’nin bizimle aynı değerleri paylaşan bir aday göstermesi halinde ikinci turda seçeneksiz olmayabileceğimizi karşılıklı konuştuk” açıklamasının hatırlatılması ve İhsanoğlu’nun HDP açısından “ortak değerleri paylaşan bir aday” olup olmadığının sorulması üzerine Buldan şu ifadeleri kullandı:

“Demokratik bir cephe açılmasının önemini uzun zamandır vurguluyoruz. Kılıçdaroğlu bize ortak hareket etmek üzere geldi. Biz de ilk turda kendi adayımızı göstereceğimizi, uzlaşabileceğimiz bir aday olursa ikinci turda destekleyebileceğimizi söyledik. Ancak MHP’nin de kabul ettiği bir adayı desteklememiz zor gözüküyor. Şu anda bu adayı destekleme gibi bir fikrimiz yok. Kendi adayımızla demokratik bir cephe için çalışacağız.”

Yorumlar (0)