İbrahim Kalın:Putin Erdoğan'dan kaçıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kaçtığını açıkladı.

Abone olbanner90
Politika 05.02.2016, 14:43 05.02.2016, 15:47
132
İbrahim Kalın:Putin Erdoğan'dan kaçıyor

 Kalın, 29 Ocak günü Türkiye Dışişleri'nin ortaya attığı hava sahası ihlali iddiasının ardından Erdoğan'ın Putin'le görüşme talep ettiğini anımsattı. "Cumhurbaşkanımız Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Putin ile telefon görüşmesi talep etmiş ancak Rus tarafı yine olumlu bir tavır sergilememiştir" ifadelerini kullanıp iki ülke arasında kriz yokmuşçasına konuşan Kalın, şöyle devam etti:

"Daha önce 'Türkiye bizi aramadan önce neden hemen NATO'yu ve NATO müttefiklerini arıyor, bizimle neden temas kurmuyor' diyen Rus tarafının Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmekten kaçması oldukça düşündürücüdür. Bu, ister istemez 'Sayın Putin, Cumhurbaşkanımızın telefonundan neden kaçıyor' sorusunu akla getirmektedir. Hem 'Aranmadık' diye tepki göstermek hem de aranınca telefonlara çıkmamak izahı zor bir durum. Biz bu konudaki iyi niyetimizi ve yapıcı yaklaşımımızı muhafaza ediyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?