Kenan Yıldırım CHP il başkanlığına aday

CHP Mersin İl Başkanlığı Koltuğuna Kenan Yıldırım'da aday oldu.

Abone olbanner90
Politika 01.12.2014, 16:49 01.12.2014, 16:49
351
Kenan Yıldırım CHP il başkanlığına aday

Geçtiğimiz hafta Geçici Kurul Başkanı Abdullah Özyiğit’in il başkanlığına adaylığını açıklamasının ardından bugün de Kenan Yıldırım, il başkanlığına adaylığını açıkladı. Yıldırım’ın, CHP il binası önünde yaptığı adaylık açıklamasına çok sayıda partili katılırken, eski il başkanlarından Faruk Mehmet Akar, Bora Yorulmaz ve Uğur Yıldırım, İl Kadın Kolları Başkanı Nevin Zaimoğlu, merkez ilçeler Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ile Silifke, Gülnar, Bozyazı, Anamur, Mut, Çamlıyayla ilçe başkanları da Yıldırım’a destek verdi. İl binası önüne alkışlarla gelen ve partililerle tokalaşan Yıldırım’ın açıklamasında ayrıca İl Geçici Kurul Başkanı Abdullah Özyiğit ile Geçici Kurul üyeleri ve yarın il başkanlığına adaylığını açıklayacak olan Mehmet Özel de katıldı.
“İL BAŞKANLIĞINI BÜYÜK BİR SORUMLULUK DUYGUSUYLA GÖREV KABUL EDİYORUM”
Alkışlarla kürsüye çıkan Yıldırım, yaptığı konuşmada, bu hafta sonunda CHP Mersin il kongresini yapacaklarını ve yeni il başkanı ile yönetimi seçeceklerini belirterek, bu kongrenin CHP ve Türkiye açısından çok önem taşıdığını söyledi. “Bu kongrede partililerimin, örgüt yöneticilerimin desteği ve güveni ile il başkanlığına adayım” diyen Yıldırım, Türkiye’nin çok kritik günlerden geçtiği bu dönemde, büyük bir sorumluluk duygusuyla il başkanlığını görev kabul ettiğini vurguladı.
Türkiye’nin çok kötü günler yaşadığını, ülke bütünlüğü, demokrasi ve özgürlüklerin tehlikede olduğunu öne süren Yıldırım, bu tablodan AK Parti hükümetini sorumlu tutarak, “Bu hükümetten ülkemizi kurtaracak olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biziz. Biz kurtaracağız. Birlik ve beraberlik içinde bunu yapacağız. Birbirimize güvenerek, birbirimize inanarak yapacağız bunu” dedi.
“ÖN SEÇİM İÇİN SÖZ VERİYORUM”
Partililere birlik, beraberlik çağrısı yapan Yıldırım, “Gün yeniden birleşmenin, yeniden toparlanmanın, yeniden ayağa kalkmanın günüdür. Gün küçük hesaplar yapmanın, ayak oyunları yapmanın, birbirimize iftira atarak karalamanın, birbirimizi yıpratmanın günü değildir. Bu partiye emek veren, bu davaya omuz veren herkes değerlidir, herkes önemlidir. Birbirimize ihtiyacımız var. Halkımızın bize ihtiyacı var. gelin yeniden güçlerimizi birleştirelim. Yeniden ayağa kalkalım” diye konuştu.
CHP’nin Mersin’de bir seçim yenilgisi yaşadığını ve hatalar yapıldığını da dile getiren Yıldırım, bu hatalardan ders çıkarıp eksikleri tamamlayarak halkla yeniden bütünleşeceklerini ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden kazanacaklarını kaydetti. “Çocuklarımız, geleceğimiz, özgürlüklerimiz, güvenliğimiz için iktidar olmak zorundayız. Tabanımıza güveneceğiz. Halkımıza güveneceğiz” diyen Yıldırım, il başkanı seçilmesi durumunda yapacaklarını da şöyle sıraladı: “Adaylarımızı kendimiz seçeceğiz. Bizim ithal adaylara ihtiyacımız yok. Mersin örgütü bu yeterlilikte ve olgunluktadır. Artık ön seçim yapacağız. Buradan söz veriyorum. bütün gücümle ön seçim mücadelesi yapacağım. Eğer başaramazsam il yöneticisi arkadaşlarımla beraber istifa edeceğim. Güçlü parti güçlü tabanla olur, kendine güvenen partiyle olur. Artık bunu yapacağız. Bu düşüncelerle adayım. 6 Aralık’ta yapılacak olan kongremizin partimize hayırlı olmasını, birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum.”
Yıldırım, konuşmasının ardından kendisine destek veren İl Kadın Kolları Başkanı Zaimoğlu ve ilçe başkanları ile birlikte el ele tutuşarak partilileri selamladı.

Açıklamaya Eski parti yöneticileri ve çok sayıda partili vatandaşlar ilgi gösterdi.
Haber - Foto : ismail USTA

Yorumlar (0)