Kılıçdaroğlu: Güçlü Adayla Çıkarsak İlk Turda Kazanırız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olarak iyi bir isim çıkarılırsa seçimi ilk turda kazanabileceklerini belirtti.

Abone olbanner90
Politika 13.06.2014, 18:33 13.06.2014, 18:33
217
Kılıçdaroğlu: Güçlü Adayla Çıkarsak İlk Turda Kazanırız
CHPde gündem cumhurbaşkanlığı seçimleri. Ağustos ayında yapılacak seçimler için çalışmalarına hız veren Kemal Kılıçdaroğlu, diğer parti temsilcileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuyor. Kimin aday olacağı konusunda isim telaffuz etmediklerini belirten CHP Lideri, ilk turda seçimleri kazanabilecekleri bir adayla yarışa girmek istediklerini her fırsatta dile getiriyor.

Önceki akşam, ABD’de yaşayan tanınmış Türk işadamı Ali Rıza Bozkurt’un Ankara’da verdiği yemeğin onur konuğu olan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesinden Utku Çakırözere çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Lideri, "Muhalefet ortak adayla mı, yoksa kendi adaylarını çıkararak mı daha başarılı bir sonuç elde edebilir?" sorusuna "Çok geniş bir uzlaşıyı sağlayacak iyi bir isim çıkarabilirsek, belki de birinci turda adayımız Cumhurbaşkanı seçilir" yanıtını vererek AK Partiyi yenme formülünü açıkladı.

İşte Kılıçdaroğlunun açıklamalarından satırbaşları;

Ah bir bir bilsem kimin aday olacağını!.. Ben de bilmiyorum. Ama nasıl bir cumhurbaşkanı olması gerektiğini biliyorum. Tarafsızlık, siyasi kimliği öne çıkmayan, bilgili, birikimli, her kesimi kucaklayan, adı yolsuzluklara, şaibeli olaylara karışmamış bir kişi, cumhurbaşkanı olarak görülmek isteniyor. Konuştuğumuz kesimlerin yüzde 90’ı bunları istiyor. Bu tanımlama önemli. Bu tanımlamaya uymayan isimlerin başında Recep Tayyip Erdoğan geliyor.

ERDOĞAN SEÇİLİRSE...

Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse ülkede krizler eksik olmayacak. Başbakana, bakanlara her dakika müdahale edecek. Erdoğan’ın bu müdahalelerine sessiz kalabilmek için ancak bir kukla başbakan olması lazım. Çünkü isteklerine karşı çıkacak olan başbakana rahat vermez. O başbakana da insanlar sen git senin başbakanın gelsin diyecek. O yüzden de Cumhurbaşkanı olmaması gerekir.

BİRİNCİ TURDA ADAYIMIZ SEÇİLİR

Çok geniş bir uzlaşıyı sağlayacak iyi bir isim çıkarabilirsek, belki de birinci turda adayımız Cumhurbaşkanı seçilir. İkinci turda ise partilerin tabanlarının sandığa gitme konusuda ne kadar istekli olacağını da düşünmek lazım."

Yorumlar (0)