Kılıçdaroğlundan Davutoğluna: Yaşananların Faturası Olmalı

CHP lideri Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğluna, Yaşananların siyasi faturası olmalı dedi. Davutoğlu, ise Faturayı halk keser dedi.

Abone olbanner90
Politika 12.06.2014, 19:21 12.06.2014, 19:21
288
Kılıçdaroğlundan Davutoğluna: Yaşananların Faturası Olmalı
CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğluna, "AKPnin Ortadoğu politikası Türkiyeyi bataklığa sürükledi ve Türkiye giderek yalnızlaştı. Yaşananların siyasi faturası olmalı" dedi. Dışişleri kaynaklarına göre Davutoğlu, Kılıçdaroğluna Faturayı halk keser dedi.

DAVUTOĞLU CHPYE GİTTİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, siyasi parti liderlerini ziyaret ederek Musuldaki son durumu ve Türk başkonsolosluğuna baskın düzenlenerek rehin alınma olayını görüştü. Rehinelerin salimen yurda geri getirilmesi hususunda muhalefetten destek isteyeceği belirtilen Davutoğlu, bu ziyaretler kapsamında ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Bu görüşmenin ardından basına bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP liderinin Dışişleri Bakanı’na Türkiye’ni yürüttüğü dış politikayla ilgili sert sözlerle eleştiriler yönelttiğini aktardı.

KILIÇDAROĞLU: YAŞANANLARIN SİYASİ FATURASI OLMALI

Faruk Loğoğlu basına yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu AKPnin Ortadoğu politikasının baştan sona yanlış olduğunu Türkiyeyi bataklığa sürüklediğini sayın davutoğluna ifade etti. Türkiyenin giderek yalnızlaşan bir ülke olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu yaşananların siyasi faturasının olması gerektiğini söyledi." dedi.

DEYİNCE DAVUTOĞLU "FATURAYI HALK KESER" DEDİ

Dışişleri kaynaklarına göre Davutoğlu, Kılıçdaroğluna Faturayı halk keser dedi.

"DAVUTOĞLUNUN BİR RİCASI OLDU"

Laloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Davutoğlunun bir ricası oldu. Davutoğlu basına bir açıklama yapmayacağını siyasi partilerle temasını tamamladıktan sonra bir açıklama yapacağını söyledi. Türkiyeyi ilgilendiren çok önemli bir konu olduğu için bizle ilgili bölümünü açıkladım."

DAVUTOĞLU, BAHÇELİ YERİNE TÜRKEŞ İLE GÖRÜŞECEK

Dişleri Bakanı Mecliste HDP yetkilileri ile bir araya geldikten sonra MHP’den Tuğrul Türkeş ile görüşecek. TBMMde yapılacak özel bilgilendirmenin hükümetin isteğiyle iptal edilmesinin ardından, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun muhalefet liderlerini bilgilendirmesi gündeme gelmiş ve bakan liderleri arayarak randevu talep etmişti. CHP ve HDPden randevu saati verildi, ancak MHPden Davutoğluna, Bahçelinin önceden planlanmış programı olduğu için randevu verilmedi. Partiden yapılan yazılı açıklamada “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlunun görüşme talebi, partimizin önceden belirlenen ve bugün yapılacak olan Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı ve İl Başkanları Toplantısı sebebiyle Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tuğrul Türkeş tarafından Dışişleri Bakanlığında saat 17.00de yapılacaktır” denildi.

Başbakan Erdoğan, Merkel İle Görüştü

Kerkük, Kürtlerin Kontrolünde, IŞİDle Çatışmalar Sürüyor

IŞİD TIR Şoförlerini Serbest Bıraktı

Musula Havadan Keşif Operasyonu

IŞİDden Malikiye Mesaj: Eskisi Gibi Don Sat

1
99
3
DOĞRUSU BU: savaş çıksın inanın düşmana gerek yok chp anında ankarayı işgal eder.
Cevap Yaz
 • DÜZİÇİLİ: ulan salaklar davutoglu nun nesini övüyorsun sayesinde dost ülke kalmadı. merak etmeyin beslediğiniz ışıd sizide yiyecek kaçamayacaksınız bile çünkü kimse kabul etmeyecek araptan dost olmaz müslümanız dediler hep arkamızdan vurdular uyanın artık makarnacılar makarna sizin zekanızı köreltmiş
  Cevap Yaz (2)
 • DÜRÜST: bundan siyaset yapılmaz orada kardeşler var büyükler bir an önce gereğini yapsin akp chp MHP farketmez
  Cevap Yaz
 • GERÇEKLER: AKP hangi şeyi CHP ye sorup yaptı da CHP den bir yol olmaz diyorsun? Bütün dış politikayı kendi başlarına berbat ettiler.. Neyse.. Gerçekleri herkes görüyor.. Herşey bir oyun.. AKP nin Işid i beslediğini siz AKP li koyunlar hariç herkes biliyor.. Gündem değiştirmek için yapılan sıradan bir oyun bu da.. AKP herşeyi biliyordu ve bu baskın oyunu ile Işidi biz beslemedik demeye getiriyorlar... Tabi yersen... Çok kolay tahmin etmek, çok kolay..
  Cevap Yaz (3) (1)
 • GÖKHAN ÇAKIR: o ses neydi ? Sizde duydunuz mu ?
  Cevap Yaz
 • GERÇEKLERİ YAZAYIM BARİ: Bütün dış politikayı kendi başlarına berbat ettiler.. Neyse.. Gerçekleri herkes görüyor.. Herşey bir oyun.. AKP nin Işid i beslediğini siz AKP li koyunlar hariç herkes biliyor.. Gündem değiştirmek için yapılan sıradan bir oyun bu da.. AKP herşeyi biliyordu ve bu baskın oyunu ile Işidi biz beslemedik demeye getiriyorlar... Tabi yersen... Çok kolay tahmin etmek, çok kolay.. Yoksa Işid şimdi o konsolosluğu gerçekten bassaydı herkesin kafa gitmişti emin olun, onlar o kadar vahşi...
  Cevap Yaz (1) (6)
 • AYKIRI: senin büyük dedelerin değilmiydi ruslarla işbirliği yapıp vatan hainliği eden osmanlıyı satan, öz dedelerin değilmiydi türk askerine kurşun sıkan, sen değilmisin vatan hainliği edip dhkpcye destek veren sskyı batıran. insan olsa ermeni kemal intihar ederdi
  Cevap Yaz (2) (4)
 • M ALİ: parti ismini değiştirsin o zaman bu seferde muhalefet dahi olamazlar şimdilik atatürk ün ismiyle yüzde 18 20 arasında geziyor adamlar
  Cevap Yaz (3) (9)
 • ÜLKÜCÜYDÜM: chp ve mhp artık iktidar olamayınca kuyruk acısıyla ülke yıkılacak olsa bile ak partiye saldırmaya devam edecek bu herkesce görüldü
  Cevap Yaz (4) (12)
 • ALEVİ: İşid,El nusra,el Kaide kimin kankisiydi ??? tırlarla kim yardım gönderiyordu ? tırları durduran askerleri kim muebbet hapsiyle yargılıyordu ???
  Cevap Yaz (11) (3)
 • Tüm Yorumlar İçin Tıklayın
  Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
  Ad Soyad:
  Email:
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Sondakika.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  if (getCookie("yorumbilgi") != null) { var yrs; yrs= getCookie("yorumbilgi"); yrs= yrs.split("#"); document.getElementById(adSoyad).value = yrs[0]; document.getElementById(email).value = yrs[1]; }
  Yorumlar (0)