banner107

'Kırmızı Kitap' için sevap diyen Gülen şimdi ne diyecek?

30 Ekim'de ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında 'Kırmızı Kitap'a dahil edilmesi öngörülen 'paralel yapı' maddesi gözlerin Fethullah Gülen ve cemaatine çevrilmesine neden oldu. Geçmişte ' MGK içtihad makamıdır. Hata dahi olsa sevaptır.' görüşünde olan Gülen ve cemaatinin bu kez ne yorum yapacağı merak konusu oldu.

Abone olbanner90
Politika 01.11.2014, 10:36 01.11.2014, 10:36
399
'Kırmızı Kitap' için sevap diyen Gülen şimdi ne diyecek?

Çankaya Köşkü’nde saat 14.25’de başlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında on saat yirmi dakika süren Milli güvenlik Konseyi toplantısının ardından, ilk açıklama içim MGSB bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta net bir şekilde, Fethullah Gülen ve cemaatini kastederek, ‘paralel yapının’ da artık bu kitapta bir tehdit olarak yer alacağı açıklamasının ardından MGSB, dünkü toplantının ayrıntıları da kamuoyu ile paylaşılacak.

Gülen ve cemaati henüz duruma ilişkin bir açıklama yapmazken, Fethullah Gülen'in geçmiş zamanlarda Milli güvenlik Konseyi'ne yaklaşımı,alınan karar nasıl bir tepki vereceği konusunda daha fazla merak uyanmasına neden oluyor.


İşte Gülen'in MGK'ya ilişkin açıklamaları:

VIDEO GALERİ SAYFASINA GİT >>
Yorumlar (0)