banner107

Mecliste Seçim Tartışması Çıktı, Kavga Son Anda Önlendi

Meclis Genel Kurulunda CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkesin, Allah sizi kahretsin sözü tartışma yarattı.

Abone olbanner90
Politika 04.06.2014, 19:04 04.06.2014, 19:04
153
Mecliste Seçim Tartışması Çıktı, Kavga Son Anda Önlendi
Meclis Genel Kurulunda CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkesin, "Allah sizi kahretsin" sözü gergin anlar yaşanmasına sebep oldu. AK Parti ve CHPli vekiller arasında çıkan tartışma Genel Kurul Salonunda tansiyonu yükseltti.

GRUP ÖNERİSİ TARTIŞMA ÇIKARDI

Meclis Genel Kurulunda MHPnin "30 Martta yapılan seçimlerde yaşanan aksaklıklar ve usulsüzlükler" gerekçesiyle verdiği grup önerisi üzerinde tartışma çıktı.

ÖZKESTEN SERT SÖZLER

CHPli Özkes, "Sizde Allah korkusu yok mu? Allah sizi çarpacak, Allah size öyle bir sille indirecek ki ne yapacağınızı şaşıracaksınız" diye konuştu.

ÜSKÜDAR SEÇİMLERİNE VURGU

Üsküdar seçimlerine değinen Özkes, "Üsküdar seçimlerinde tam bir kanunsuzluk. Benim seçilme hakkımı elimden aldınız. Beni seçti ama onların oylarını çaldınız. O hırsızlığın bedelini ahirette ödeyeceksiniz, hakkım haram olsun, Allah yedirtmesin size" dedi.

Özkesin "Allah sizi kahretsin" sözü ise tansiyonu yükselti. Kürsüde konuşan Özkes ile AK Parti milletvekilleri arasında sözlü atışma yaşandı.

KÜRSÜDE ARBEDE SON ANDA ÖNLENDİ

Özkesin süresinin bitmesinin ardından yerine oturmaması üzerine tansiyon yükseldi. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Sadık Yakut oturuma ara verdi.

Bu arada CHPli vekiller kürsüde bulunan Özkesin yanına geldi. AK Partili bazı vekillerin de kürsüye gelmesi ile tartışma çıktı. Kürsüye gelen AK Parti ve CHPli vekiller arasında sözlü atışma yaşandı. Bu arada AK Parti sıralarından da "Allah senin belanı versin" sesleri yükseldi. Özkes daha sonra yerine oturdu.

Yorumlar (0)