banner107

Şehit astsubay son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır'da pazarda uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu memleketi Ordu'da defnedildi. Cenaze törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli de katıldı.

Abone olbanner90
Politika 01.11.2014, 10:36 01.11.2014, 10:36
285
Şehit astsubay son yolculuğuna uğurlandı

Çarşamba günü Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde eşi ile pazarda alışveriş yaparken maskeli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tıbbi müdahaleye rağmen kurtarılamayan, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’nda görevli şehit Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun cenazesi Ordu'nun Ünye ilçesinde toprağa verildi.

Pelitliyatak Mahallesi'ndeki babaevinin önünden alınan şehit Aydoğdu için Çalca Camii'ndeki Cuma namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi.

Törene katılan şehidin annesi Ayşegül ve eşi Esra Aydoğdu sağlık görevlilerinin kontrolü altında tutuldu.

Cenazeye, şehidin yakınları ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Valisi Hasan Karahan, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

4. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan 2013 yılında 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ne tayin olan Aydoğdu yaklaşık bir yıldır Diyarbakır'da görev yapıyordu.

Saldırıya kınama

Astsubay Necdet Aydoğdu'nun henüz tedavisinin sürdüğü sırada Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen saldırının şiddetle kınandığı' belirtilmişti.

Saldırının ardından HDP'den gelen yazılı açıklamada da, Bu tür saldırıları asla kabullenmediğimizi ve kınadığımızı ifade ediyoruz. Ne yazık ki son günlerdeki gelişmeler kaygı duymakta haklı olduğumuzu gösteriyor ifadesi kullanıldı.

Yüksekova'daki saldırı da benzerdi

25 Ekim Cumartesi günü Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde üç askere de benzer bir şekilde saldırı düzenlenmişti. Alışveriş için ilçenin çarşısında bulunan askerlere maskeli kişiler tarafından ateş açılmış, üç asker şehit edilmişti.

VIDEO GALERİ SAYFASINA GİT >>
Yorumlar (0)