banner107

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve dişlerimiz sindirim sistemimizin ilk parçasını oluşturur. Bu yüzden küçüklüğümüzden itibaren gereken önemi göstermeliyiz.

Abone olbanner90
Sağlık 07.11.2014, 21:08 07.11.2014, 21:08
237
Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı
 Çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimini çok küçük yaşlardan itibaren kazandırmamız gerekir. Bunu da diş hekimine düzenli olarak kontrollere götürerek sağlayabiliriz. Çocuklara diş hekimine gitmeyi sevdirmeliyiz veya onlarla birlikte düzenlenen seminerlere katılabiliriz. Süt dişleri çıktıktan sonra üç ila altı ay arasında düzenli kontrollere götürmeliyiz.


 Ailenin de ağız ve diş sağlığı konusunda sorumlu birer birey olması gerekir. Çocuklar belirli bir yaşa kadar anne ve babalarının yaptıklarını taklit ettikleri için bu yaş dönemi önemlidir.

 Çocukların üç yaşına tükürme yetileri tam olarak gelişmediği için fluoridli diş macunlarını kullanmaları diş hekimleri tarafından önerilmez. Çocuklarda diş fırçalama belirli bir taraftan başlanıp diğer taraflara doğru dairesel hareketlerle yapılır ve dişlerin arka kısımlarına doğru fırçalanır. Çocuklara diş fırçası alışkanlığı kazandırılırken yanına ek olarak diş ipi ve ilerleyen yaşlarda gargara kullanımı da öğretmekte fayda vardır. Çocuğu motive etmek için veya diş fırçalamayı eğlenceli hale getirmek için elektrikli diş fırçaları da kullanılabilir.

Bakırköy Çocuk Diş Hastanesi

Ağız ve diş sağlığı, herkesin dikkat etmesi gereken çok hassas bir konudur. Her insan günde 3 kere, doğru bir biçimde dişlerini fırçalamalıdır. Diş ve diş eti rahatsızlıkları, kişiler için çok fazla önemsenmemesine rağmen ciddiye alınmalıdır. Dişlerde kalan yiyecek artıkları, zamanla dişlerde mikroorganizmaların artmasına ve dişlerde çürümelere sebep olur. Kişiler ağız ve diş temizliğine dikkat etmezlerse, zamanla diş kayıpları ve daha ciddi sonuçlarla yüzleşebilirler. Günümüzde kişilerin diş bakımları için ve diş problemlerinin tedavisi için hizmet veren birçok sağlık merkezi vardır. Yetişkin insanlarda olduğu kadar çocuklarda da diş bakımı son derece önemlidir. Çocuklara ağız ve diş bakım alışkanlığı küçük yaşlarda verilmelidir. Bakırköy Çocuk Diş Hastanesi, çocukların diş bakımları ve diş tedavileri için kişilere hizmet vermektedir.

Bakırköy Çocuk Diş Hastanesi, ebeveynlerin güvenle tercih edebilecekleri, çocuklarının muayene ve tedavilerini yaptırabilecekleri bir sağlık merkezidir. Birçok kişi çocuklarının diş bakımları için Bakırköy Diş Hastanesi bünyesindeki uzman hekimlere güvenmektedir. Ağız ve diş sağlığı, küçümsenmemesi gereken bir konudur.


Kaynak: Bakırköy Diş
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109