GÖĞÜS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Göğüs estetiği, kadının kendine olan bakışını değiştiren ve hem giydiğini gösteren bir operasyondur. Bu konuda bilimsel gelişimin elbette daha çok önü açılmış, daha kolay bir operasyon haline gelmiştir. Dünyada bu hızlı değişimden nasibini alan göğüs estetiği, kadınların işten kalan zamanlarında kısa sürede yaptırabildikleri uygulamalar haline gelmiştir.

Sağlık 15.10.2020, 12:32 Vadi sağdıç
15
GÖĞÜS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Göğüs estetiği, kadının kendine olan bakışını değiştiren ve hem giydiğini gösteren bir operasyondur. Bu konuda bilimsel gelişimin elbette daha çok önü açılmış, daha kolay bir operasyon haline gelmiştir. Dünyada bu hızlı değişimden nasibini alan göğüs estetiği, kadınların işten kalan zamanlarında kısa sürede yaptırabildikleri uygulamalar haline gelmiştir. Öncelikle göğüs için ne yapılabilir, bunu ortaya koyup, sonucunda oluşabilecekleri görebilmek bir hekim için önemlidir. Özellikle göğüs büyütmede artık pek çok yöntem ortaya çıkmıştır. Pek çok silikon tarzıyla kadınların isteğine uygun şekilde göğüs büyütme operasyonu yapılmaya başlamıştır. Bunun yanında pek çok farklı göğüs estetiği de teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılmaktadır. Deforme olmuş, sarkan göğüslerin toparlanması, kanser hastalığı gibi bir hastalık sonucunda alınan göğsü yerine protez uygulaması, bunların hepsi göğüs estetiğinin gerekli görüldüğü uygulamalardır. Çok büyük göğüsler de kadını rahatsız edebilir ve sırt ağrıları gibi sorunlara neden olabilir. Bu da göğüs estetiği yaptırmak için önemli bir neden olabilmektedir. Göğüs estetiğini sadece görsellik açısından gerekli olan bir uygulama olarak görmek bu anlamda yanlış olmaktadır. Pek çok sağlık sorunu da bu anlamda düzelebilme imkanı da bulabilmektedir. Hastanın isteği üzerine bu konuda adım atılır ancak süreç doktorun verdiği kararla devam etmektedir. Bu operasyonlar kişiye özel uygulamalardır. Kişinin önemli özelliklerine göre operasyon yapılmaktadır. Deri kalitesi, göğüslerin sarkıklığı, deri esnekliği gibi özellikler göz önünde bulundurarak, kişiye özel tekniklerle yapılmaktadır.

Kadınların en büyük korkusu iz kalma durumunun söz konusu olup olmamasıdır. Ancak daha yeni uygulanan yöntemler bu izin neredeyse görünmediği şekilde yapılmaktadır. Küçültme operasyonlarında biraz daha iz kalma durumu söz konusu olsa da o da artık yeni tekniklerin gelişmesiyle de bu neredeyse sıfır denilebilir. Meme ucundan, koltuk altından, meme alt kıvrımından girerek özellikle silikon implantlar yerleştirilebilir. Meme ucundan girerek bile dikleştirme yapılabilir. Büyütme ameliyatların aksine küçültmede meme formunun bozulmamasına dikkat edilmektedir. Meme estetiği ameliyatları genelde çok ağrılı geçmez. Bunun nedeni hayati sinirlerin memeden geçmemesi olmaktadır. Küçültmede biraz daha az ağrı olabilmektedir. Büyütmede biraz da baskı geçtiği için ağrı hissetmek mümkündür. Güvenilir ellerde kısa süre içinde normal hayata dönmek mümkün olmaktadır.

http://www.dromerozerdem.com/doktorlarimiz/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?