banner107

Hastane Randevu Alma İşlemi - ALO 182 Online al

Hastane Randevu Alma İşlemi - ALO 182 Hastane randevu (MHRS) sistemi, hastanelerde tarih ve saat baz alınarak, hastane ve hekim seçimleri yapılabilen ve böylece istediğiniz saatte randevu alarak muayene ve işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir. MHRS ile randevu detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz

Abone olbanner90
Sağlık 13.10.2014, 07:51 13.10.2014, 07:51
333
Hastane Randevu Alma İşlemi - ALO 182 Online al
 Hastane Randevu Alma Sistemi olarak bilinen Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile hastalar uzun zamandır randevu sistemiyle hastanelere gidip muayene olabiliyor. Bu sistem, randevu belirleyeceğimiz tarihinin boş olması durumunda, istediğiniz gün ve saatte hekiminizden randevu alarak muayene olmanıza yarayan, karışıklıkları ve muayene olmak için oluşan uzun kuyrukları bitiren bir sistemdir. Her ne kadar bazı servislerde yoğunluk olsa da bu yoğunluk geneli kapsamamaktadır. 
 
Sağlık Bakanlığı'nın yeni sayılabilecek uygulaması olan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) Hastane Randevu Sistemi sayesinde tüm hastalar randevularını internet ortamında tek tıkla alıp, saatlerce hastaneden randevu alma zahmetine girmek zorunda kalmıyorlar. www.hastanerandevu.gov.tr adresinden hastalar randevu alabildiği gibi, 182 numaralı telefonu tuşlayarak da kolayca randevu alabiliyorlar. HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ! 
 
Personel Sağlık .com olarak, sunulan bu hizmeti halkımıza daha iyi anlatabilmek ve bu sistemi kullanamayanlar için bu haberi yapmaya karar verdik. Sizler için Hastane Randevu Alma Sistemini resimli anlatıyoruz.
 
İşte detaylarıyla Hastane Randevu Alma işlemi (MHRS)
Hastane Randevu Alma işlemleri nasıl gerçekleştirilir?
 
Hastane Randevu Alma Sistemi(MHRS)’ni kullanabilmek ve hastanelerde uzun süren randevu alma işlemine maruz kalmamak için bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.
 
1.ADIM: Üyelik
 
Hastane Randevu Sistemi ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden internet ortamında randevu alabilmeniz için öncelikle kendi T.C. kimlik numaranızla(gerçek hesabınızla) oluşturacağınız bir üyelik gerekmektedir. Üye iseniz bu adımı atlayabilirsiniz.
 
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
 
Yeni Üye kısmına tıklayarak alttaki sayfaya yönlendirileceksiniz.
 
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
Burada görüldüğü gibi bilgilerinizi bu kısımlara doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.  Parolanızı ve mail adresini doğru girdiğinizden emin olun. 
 
2.ADIM Sisteme giriş
 
Ana giriş sayfasındayken karşımıza gelen T.C. Kimlik Numarası ve Parola kısımlarını dolduruyoruz. Ardından sol kısımda yazan güvenlik doğrulamasını boş olan kutucuğa girerek Giriş butonuna tıklıyoruz.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
3.ADIM Hekim seçme
 
Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi hekim seçme sayfası gelecektir. Eğer bu sayfaya ulaşamıyorsanız giriş bilgilerinizi kontrol ediniz. Giriş bilgileriniz ilk kayıtta verdiğiniz mail adresine ve cep telefonunuza gelmektedir.
 
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
Bu kısımdan bulunduğunuz şehirde size en yakın hastaneyi seçebilirsiniz. Üstelik doktorun hangi saatlerde randevusu olduğunu ve hangi saatlerde randevu alabileceğinizi de buradan görebilrsiniz. Biz sizler için bir örnek yaptık ve Personel Sağlık .com işyerine yakın bir hastaneden göz randevusu aldık. 
 
3.1 ADIM İl hastane seçimi ve Hastane Randevu Arama
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi İzmir’in Bornova İlçesinde bulunan bir hastaneyi seçtik. Daha sonra aşağıdaki gibi Randevu ARA’ya basarak hekimleri görüntülüyoruz.
 
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
Gördüğünüz gibi sistem bize doktorun boş olduğu en erken tarihi çıkartıp randevu saatlerini bizlere gösterdi. Sağ yukarda bulunan kısımdan saat aralığımıza göre seçim yapıyoruz. Gri olan kısımlar o saat aralığının dolu olduğunu, yeşil alanlar ise boş olduğunu göstermektedir.
 
3.2 ADIM Randevu onayı
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Hastane Randevu Alma Sistemi
 
Bu kısımda son adım olarak randevumuzu kaydediyoruz.  Randevumuzu kaydetmeden önce bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeyi unutmayalım. Geçmişe yönelik randevularınızı sağ kısımda bulunan Randevu Geçmişi’nden kontrol edebilirsiniz.
 
Randevu iptali 
 
Doktorunuzdan aldığınız randevuyu, randevunu geçmişine gelerek iptal edebilirsiniz.
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109