Hatayda Meme Kanserine Karşı Geç Kalma Sergisi

İstanbul Moda Khalkedon ve Hatay Misbah Sanat Atölyesi tarafından meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla 65 sanatçının katılımıyla karma resim sergisi açıldı.

Abone olbanner90
Sağlık 26.05.2014, 12:27 26.05.2014, 12:27
279
Hatayda Meme Kanserine Karşı Geç Kalma Sergisi
Sanatçı Rahime Dizdaroğlu, Antakya Primemall Sanat Galerisinde açılan sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, Türkiyenin farklı illerinden sergiye katılan sanatçıların sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla "geç kalma" isimli karma resim sergisini düzenlediklerini belirtti.

Serginin ilkini 18 Şubatta İstanbul Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Dizdaroğlu, "Yurdumuzda ve dünyada her 8 kadından birisinin meme kanserine yakalanıyor. Bu nedenle meme kanserine karşı kadınlarımızın ve halkımızın bilinçlenmesi adına her sanatçımız kendi duygularını resimleriyle dile getiriyor. Bu sayede insanlardaki farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Dizdaroğlu, Hatayda 6 Hazirana kadar açık kalacak serginin Mardin, Mersin, Ordu ve Ankarada da sanatseverlerle buluşacağını kaydetti. - 

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?