İdeal Dent Diş Polikliniği

Çoğu insanın ihmal ettiği ve bakmadığı tek organıdır dişleri. Pek çoğumuz saçına, başına, kılığına, kıyafetine gösterdiği özeni, hassasiyeti dişlerine göstermez. Oysa ki rahatça yemek yiyebilmek, rahatça gülebilmek, konuşabilmek için dişlerimize çok ihtiyaç vardır. Ne yazık ki kişiler bunun farkına ya dişleri ağrıdıktan sonra ya da dişlerini kaybettikten sonra varır. Daha sağlıklı dişlerle güven dolu gülebilmemiz için, Protez Uzmanı Dr. Fatih Şentut, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. İ.Sancar Şİmşek ve Ortodontist Dr. Ruhengiz Efendiyeva ile her hafta Ağız ve diş sağlığı ve hastalıkları konusunda görüş ve önerilerini Mersin Haber Ajansı olarak sizlerle paylaşacağız.

Abone olbanner90
Sağlık 15.03.2016, 13:13 15.03.2016, 14:17 Vadi sağdıç
99
İdeal Dent Diş Polikliniği

Mersin’de özel bir poliklinik’te hizmet veren Ortodontist Dr. Ruhengiz EFENDİYEVA dişlerinizin ve çeneninizin tedavi edilmesi gerektiğini ve gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunları ortadan kaldırmak için diş teli kullanmanızı önerdiğini belirtti. 
Dr. Ruhengiz Efendiyeva,“Ortodonti tedavisi genellikle diş teli kullanımını, bazen diş çekimini ve nadir olarak da çene operasyonunu kapsar.  Bu gibi sorun yaşayan hastalarımızın tel takma işlemi hangi aşamalardan geçiyor öncelikle bu konuda Ortodontist hekim tarafından bilgilendirilmesi gerekiyor.” 
Ortodontik tedavi, çene bozukluklarının estetik cerrahi ile tedavi edilme sürecidir. Uzman plastik ve cerrahi ekip vasıtasıyla çene ameliyat edilir. Özellikle yetişkinlerde ve ergenlik dönemine ulaşmış kişilerde uygulanan bir tedavidir.
Braket adı verilen kuvvet aktarıcı faktörler diş yüzeyine birer birer yapıştırılır. Braket içinde geçmekte olan teller dişlerin güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda dişlerde hareket sağlayarak dişlerin olması gereken yere gelmesini sağlar. Bu şekilde sabit cihazlar kullanılarak yapılan uygulamalar sabit ortodontik uygulamalar olarak tanımlanır. Diş teli tedavileri genellikle 1 – 2 yıl kadar sürmektedir. Fakat bazı vakalar da 4 yıla kadar uzayabilir. Bazı vakalar da ise 6 ayda tedavi tamamlanabilmektedir.
Sağlıklı bir şekilde rahatça ve özgüven dolu gülebilmemiz için diş sağlığımıza önem vermelisiniz. 
Hastalarımıza her zaman dediğimiz gibi, “diş bakımı ihmale gelmez. Günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamak sizlere bir şey kaybettirmez.” 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?