banner107

Konyada 22 Yıl Sonra Gelen İkiz Mutluluk

Konyada Kezban ve Mustafa Gündüz çifti, evliliklerinden 22 yıl sonra tüp bebek tedavisiyle ikiz bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşıyor.

Abone olbanner90
Sağlık 08.06.2014, 14:40 08.06.2014, 14:40
274
Konyada 22 Yıl Sonra Gelen İkiz Mutluluk
Konyada rahmindeki kist nedeniyle 22 yıldır hamile kalamayan Kezban Gündüz, tüp bebek tedavisiyle ikiz bebeklerini kucağına almanın sevincini yaşıyor.

22 YIL SONRA GELEN İKİZ MUTLULUK

Mustafa (42) ile Kezban Gündüz (40) çifti, 22 yıl önce hayatını birleştirdi. Çeşitli tedavilere rağmen çocuk sahibi olamayan çift, bir tüp bebek merkezine başvurdu. Tüp bebek tedavisiyle Gündüz çifti, isimlerini Meryem ve Ahmet Mürsel belirledikleri ikizlerini bir hafta önce kucağına aldı.

"İYİ HUYLU KİSTE RASTLADIK"

Merkezin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ali Sami Gürbüz, çocuk sahibi olmak için kendilerine başvuran çifte gerekli tahlilleri yaptıklarını, Kezban Gürbüzün rahminde iyi huylu kiste rastladıklarını söyledi.

"İKİSİ TUTUNDU"

Kisti temizledikten sonra iki ay boyunca dondurulan embriyoların transferini gerçekleştirdiklerini dile getiren Gürbüz, "Transfer sonrası ikisi de tutundu. Aile iki bebeğini de sağlıklı şekilde kucağına aldığı için çok mutluyuz" dedi.

"BİR ŞEY OLACAK DİYE PANİK HALDEYİZ"

Kezban Gündüz ise yıllarca çektikleri çocuk hasretini ikizleriyle dindirdiklerini vurguladı. Bebekleriyle hayal ettikleri her şeyi gerçekleştireceklerini ifade eden Gündüz, "Bebeklerimizi sağlıklı şekilde kucağımıza aldık. Onların yanından hiç ayrılmıyoruz. Bir şey olacak endişesiyle panik halindeyiz. Zor günler artık geride kaldı. Bebeklerimizle yaşayacağımız mutlu yuvanın hayali içindeyiz" diye konuştu.

"GÖZYAŞLARIMA HAKİM OLAMADIM"

Mustafa Gündüz ise tedavi sürecinde eşiyle birbirlerine hep destek olduklarını dile getirdi. Bebekleri gördüğünde duygulandığını ve gözyaşlarına hakim olamadığını aktaran Gündüz, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109