Rıdvan Şükür; Hitit yolunda yürümek size iyi gelir.

Dağcı ve Doğa sporcusu Rıdvan Şükür, yaz aylarında evlerimize kapanmaya son vererek Anadolu’yu tanımak ve keşfetmek için Hitit yolunu denememizi ve Çorum’u yaşamamız gerektiğini söyledi.

Abone olbanner90
Sağlık 21.06.2015, 08:26 21.06.2015, 11:29 erhan demir
617
Rıdvan Şükür; Hitit yolunda yürümek size iyi gelir.

Gidebilenler ve yürüyenler için öncelikle huzur veren, doğa rotalarını tavsiye ettiğini söyleyen Rıdvan Şükür,  doğa yürüyüşlerini bunu gerçekleştirmenin en kolay yolu olduğunu belirtti.  Çorum- Hitit yolunu doğa yürüyüşü parkurunun ülkemizdeki doğa yürüyüşü parkurlarının başında geldiğini belirtti.   Sağlık için yürünenin önemine değinen Şükür, büyük şehir sokaklarının her zaman çekici yanı olduğunu dile getirdi. Her ne kadar yaşantımızda çok fazla yeri olmasa da pek çok kültür hazinesini bünyesinde bulunduran müzeleri görmenin Anadolu’nun eski medeniyetlerini tanımamız konusunda bize yardımcı olacağını belirtti.

Koleksiyonların zenginliği ve çeşidi açısından ülkemizin en önde gelen müzelerinden birisi olan Çorum Müzesinin gezilecek müzeler listesine dahil edilmesinin insanı pişman etmeyeceğini söyleyen Şükür, döneminin süper devleti Hitit imparatorluğunun yazılı belgelerinin görülebileceğini belirtti, ayrıca Boğazköy ve Alacahöyük müzelerinin görmeden dönülmemesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P