SAĞLIK MERKEZİ YAPACAĞIZ

stanbulda SUSUZLUK YOK Gazetecilerin İstanbulda su sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağını sorması üzerine konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğanın belediye başkanı olduğu dönemlerde, insanların su istasyonlarından para vererek su ihtiyaçlarını karşıladığını hatırlatarak, Hafta bir vidanjörlerle gelen suyu küvete doldurur ihtiyaçlarımızı karşılardık.

Abone olbanner90
Sağlık 17.02.2014, 22:10 17.02.2014, 22:10
257
SAĞLIK MERKEZİ YAPACAĞIZ
İstanbulda SUSUZLUK YOK

Gazetecilerin İstanbulda su sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağını sorması üzerine konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğanın belediye başkanı olduğu dönemlerde, insanların su istasyonlarından para vererek su ihtiyaçlarını karşıladığını hatırlatarak, "Hafta bir vidanjörlerle gelen suyu küvete doldurur ihtiyaçlarımızı karşılardık. O tarihlerde İstanbulun nüfusu 6 buçuk milyondu. Şu anda nüfus oldukça artmış durumda, dolayısıyla biz yinede tedbirlerimizi aldık. İstanbul için C ve B planlarımız var. Ayrıca önümüzdeki Cumartesi, Pazar günü de yağmurlar geliyor. İstanbul? da o zaman günlük 1 milyon metreküp su kullanırken, şuanda 2.5 milyon metreküp su kullanıyoruz. Susuzluk yok. Su vereceğiz merak etmeyin. A, B ve C planlarımız var. Bazen muhalefet, bazı belediyeler, belediye başkanlıkları onları da biz kurtardık. İzmir susuz kalacaktı, biz kurtardık. Manisadan Gördes Barajından 2 metre çapında 100.5 kilometre hatla İzmire su verdik. Mersin Tarsus susuzdu, biz verdik. Su deyince mesele bizim mesele. Biz büyük düşünüyoruz. O bakımdan merak etmesin kimse. Bazıları arzu ediyor ki, su kesilsin istiyorlar ama bu su akacak merak etmeyin? dedi.

SAĞLIK MERKEZİ YAPACAĞIZ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise Trakyayı sağlık merkezi haline getireceklerini açıklayarak,Türkiyenin 2002de toplam ambulans sayısı 634tü. Bakanlığımda 1 yıl dolmadan bizim dağıttığımız ambulans sayısı bin 200. Türkiye bu noktayı yakaladı. Gerek ambulans helikopterleri, ambulans uçakları ile çok farklı bir dinamiği yakaladı. Şehir hastaneleri, bölge hastaneleri ile Trakyayı bir sağlık merkezi, sağlık turizmi merkezi yapacağız. Tekirdağda bu anlamda dinamiği yakalayacak. Önümüzde 12 yıllık sabır gerektiren döneme ihtiyacımız var. Bunu yaptığımız zaman inşallah Yunanistandan, Bulgaristandan, Balkanlarda büyük oranda sağlıkta oralardan çok daha iyi noktadayız şeklinde konuştu.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ile bir süre basına kapalı olarak görüşen Bakan Veysel Eroğlu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ardından helikopterle Malkara İlçesine geçti.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?