Agatha Christie’nin ünlü romanı “Doğu Ekspresinde Cinayet”, Nisan ayında Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nin sahnesinde tiyatroseverlerle buluşuyor. SGM Nisan programında ayrıca, Sakura Festivali Gala etkinliği de yer alıyor.İSTANBUL (İGFA) -

Çeviri ve adaptasyonunu Savaş Özdural’ın yaptığı, yönetmenlik koltuğunda Atilla Şendil ve Savaş Özdural’ın yer aldığı oyunda rolleri; Atilla Şendil-Savaş Özdural, Nazan Diper, Pelin Turancı, Oya İnci, Özdemir Çiftçioğlu, Hakan Akın, Ebru Karanfilci, Fatih Özacun, Ozan Dağara, Can Esendal, Ilgın Angın ve Kerem Tataroğlu üstleniyor. İzleyiciler; İstanbul’dan yola çıkan Doğu Ekspresi treninde işlenen vahşi bir cinayeti aydınlatmaya çalışan dünyanın en ünlü dedektifi Hercule Poirot’un gözünden sahnelenen 2 perde ve 2 saat süren oyuna tanıklık edecek.

Beylikdüzü'nde Kültür sanat etkinlikleri Nisan ayında da doludizgin   Beylikdüzü'nde Kültür sanat etkinlikleri Nisan ayında da doludizgin  

CEM ADRİAN, SAKURA FESTİVALİ GALA ETKİNLİĞİ’NDE

Sabancı Üniversitesi, Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yılında "Sakura Festivali Gala Etkinliği”ne ev sahipliği yapacak. Etkinlik, Türkiye’nin en büyük Sakura popülasyonuna sahip olan Sabancı Üniversitesi kampüsünde Geleceğe Söz Ver” Burs Programı kapsamında 2 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek.

“Sakura Festivali Gala Etkinliği”nde ünlü Japon grup “WA League” Japon kültürünün izlerini taşıyan çok özel bir performans gerçekleştirecek. Grubun ardından sahne, yeni neslin önemli seslerinden, söz yazarı ve besteci Cem Adrian’ınolacak.

Bu birbirinden değerli iki etkinliğin parçası olmak isteyen sanatseverler etkinliklerin biletlerine Biletix üzerinden erişilebilecek.