Siirt’te kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

SİİRT BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE VATANDAŞLARIN HUZURLU BİR BAYRAM GEÇİRMESİ AMACIYLA KURBAN KESİM ALANLARINI BELİRLEYEREK YAPILAN DÜZENLEMELERE HALKIN UYMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU.

Abone olbanner90
SİİRT 28.07.2020, 12:26
14
Siirt’te kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Siirt Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla kurban kesim alanlarını belirleyerek yapılan düzenlemelere halkın uyması çağrısında bulundu.

Kurbanlık satışının sadece Gökçebağ yolu üzerinde bulunan Canlı Hayvan Pazarında yapılacağı, belirlenen yerler dışında da kesinlikle kesim yapılamayacağı belirtildi. Bu yıl Canlı Hayvan Pazarı dışında kesinlikle hayvan satışı yapılamayacağı ifade edilen açıklamada, kesim için ise 3 nokta belirlendiğinin altı çizildi. Vatandaşları kurbanlık hayvanlarını caddelerde, sokaklarda, parklarda, apartman ve dükkan önlerinde kesmemeleri konusunda uyaran Siirt Belediyesi, kötü görüntülerin yaşanmaması için bu kararı aldıklarını vurguladı. Vatandaşları Canlı Hayvan Pazarı dışında kurbanlık alınmaması konusunda da uyaran Siirt Belediyesi, “Canlı Hayvan Pazarında kurbanlık satışları veteriner kontrolünde yapılmaktadır. Aksi halde dışarıdan kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız hasta hayvan alabilirler. Bu yüzden uyarılarımızı dikkate alsınlar" ifadeleri kullanıldı.

Komisyonca belirlenen kurban kesim yerleri şöyle:

"Canlı Hayvan Pazarı, Kooperatif Mahallesi Parmar karşısı oto yıkama alanı ve Tahir Şakar çiftliği Doğan Mahallesi E Tipi Cezaevi arkası."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?