Atatürkün Silifkeye Gelişinin 89. Yılı Kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Silifkeye gelişinin 89. yıl dönümü kutlandı.

Abone olbanner90
Silifke 27.01.2014, 20:51 27.01.2014, 20:51
287
Atatürkün Silifkeye Gelişinin 89. Yılı Kutlandı
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Silifkeye gelişinin 89. yıl dönümü kutlandı.

Silifkedeki törenler Atatürk Anıtında Silifke Belediyesi tarafından yapılan top atışı ile başlandı. Bunun ardından Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Anıttaki tören bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Belediye Kültür Merkezindeki törende yaptığı konuşmada ise Atatürkün Silifkede bir tarım çiftliği kurmasının ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine, çevre köylerinin hayvansal ürünlerinin değerlendirilmesine, tarımsal kalkınmaya büyük katkı sağladığını söyledi.

Şiirlerin okunmasından sonra Silifke Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Atatürk koşusunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Taşeli Kültür ve Sanat Derneği Türk Halk Müziği korosu tarafından konser verilmesinin ardından ise Atatürk Evi ziyaret edildi.

Erdemli ilçesinde de bir grup emekli öğretmen Sahil Parkında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Grup adına açıklama yapan Ahmet Refik Erdem, "Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 27 Ocak 1925 yılında Silifkeye giderken karayolu ile Taşköprü üzerinde Erdemli halkı tarafından karşılanmış ve ilçemizi ziyaret etmiştir. Bu günü ilk defa kutluyoruz. Emekli öğretmenler olarak isteğimiz bu günün geleneksel hale getirilerek kutlanmasıdır" dedi. - Mersin

Yorumlar (0)