CHP’li Küçük’ten “BÜYÜK” projeler

CHP Mut Belediye Başkan Adayı Aslan Küçük’ten vatandaşlara müjde var. Küçük 4 büyük projesini halk ile paylaştı.

Abone olbanner90
Silifke 28.01.2014, 22:41 28.01.2014, 22:41
217
CHP’li Küçük’ten “BÜYÜK” projeler
 Seçim çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiren Aslan Küçük, gezilerine devam ediyor. Küçük, yaptığı gezilerde vatandaşlara müjde vermeye devam ediyor. Aslan Küçük son olarak, ilçeye yeni fabrikaların kurulacağının müjdesini verdi. İlçede yeni işyerleri açılmadığını ve istihdam alanlarının yaratılmadığını belirten Aslan Küçük, “İşsizlik nedeniyle köyden kente göç artmış, ilçemizin ve köylerimizin nüfusları azalmıştır. Verilecek tarım desteği ve iş desteği ile herkesin kendi köyünde, kasabasında ve ilçesinde çalışma olanağı yaratılacak. Böylece kalkınma sağlanacak ve göç önlenecek. Yeni fabrikalar kurarak vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde çalışmalarını sağlayacağız. Böylelikle hem halkımız hem de devlet kazanacak” dedi.

 

MUT KALKINACAK MUT’LU KAZANACAK

 

Yaklaşık bir yıldır halkla buluşan ve her fırsatta halkın sorunlarını dinleyerek onlara çözümler hakkında bilgi veren ve sorunlar ile ilgili projeler üreten Aslan Küçük, Mut’u sanayi kenti yapacağını söyledi.

 

Yeni yasayla birlikte Mut'un Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandığını hatırlatan Küçük, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’la birlikte Mut ilçesini sanayi kenti haline getireceğiz, projelerimiz hazır. Soğuk hava deposu, meyve suyu fabrikası, salça fabrikası, zeytin yağı entegre tesisi, zeytin paketleme tesisi kurarak, yoğun olarak tarımla uğraşan Mut halkının sorunlarını büyük ölçüde çözmüş olacağız ve gençlere iş ortamı sağlayacağız. Bizim görevimiz Mut'a hizmet etmek. Bunu da başarabilecek güçteyiz. İnşallah 30 Mart'ta belediye başkanı olup vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz’’ dedi.

 

YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATI

 

Aslan Küçük 1952 yılında Mut'un Elmapınarı köyünde doğdu. 1977 yılında CHP ilçe yönetiminde görev aldı.1982 yılında kurulan Halkçı Parti’de İlçe Başkanlığı görevini üstlenerek siyasete devam etti. Daha sonra 1990 yılından itibaren SHP İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Ticari hayatında da Mut'un ilk modern bulgur fabrikasını kurdu.İlk yem fabrikasını hayata geçirdi.Daha sonra Kazakistan'a giderek burada beş ayrı un fabrikası ve yüksek kapasiteli bir alçı fabrikası açarak yurt dışında ticari faaliyetlerini devam ettirdi.Bütün yatırımlarını bölgemize yapan Aslan Küçük, Mut’un en büyük otelini yaparak Mersin turizmine kazandırdı.Evli ve üç çocuk babası olan Aslan Küçük, 150 çalışanı ile Mut'un en büyük yatırımcısı ünvanına sahip.

 

Yorumlar (0)