Silifkeli Arıcılara 6 Bin Fidan Dağıtıldı

Silifke Orman İşletme Müdürlüğü tarafından arıcılara 6 bin adet fidan dağıtıldı.

Abone olbanner90
Silifke 06.02.2014, 19:19 06.02.2014, 19:19
215
Silifkeli Arıcılara 6 Bin Fidan Dağıtıldı
Silifke Orman İşletme Müdürlüğü tarafından arıcılara 6 bin adet fidan dağıtıldı.

Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Aslan, Silifke Arıcılar Derneği Başkanı Ahmet Şen ve arıcıların katılımıyla Çamdüzünde gerçekleştiren törenle 2 bin 500 adet akasya, 2 bin 500 adet harnup ve bin adet biberiye fidanı dağıtımı yapıldı.

Arslan, fidan dağıtım töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede vatandaşları arıcılığa teşvik etmek ve bal üretimini arttırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydetti.

Arıcılara fidan dağıtımının önümüzdeki günlerde devam edeceğini ifade eden Arslan, "Dağıttığımız bu fidanları arıcılarımız kovan koydukları yere dikerek çiçek açtığında arıların bal üretimini sağlayacak. Ayrıca bu türler gelir getirici olduğu için meyvesinden de vatandaşlarımız faydalanabilecek" dedi.

Geçmiş yıllarda da arıcılar için değişik alanlarda bal ormanı oluşturduklarını vurgulayan Arslan, arıcılara desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Arıcılar Derneği Başkanı Şen ise yaptıkları bu destekten dolayı Orman İşletme Müdürü Arslan ve ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

Dikilecek bu fidanlar sayesinde bal üretiminin artacağını anlatan Şen, "Bal üretimine katkıda bulunmak üzere bu çalışmaya dahil olmuş bulunuyoruz. İnşallah ektiğimiz ve ekeceğimiz bu fidanlarla istenilen hedefe ulaşabiliriz" dedi. - MERSİN

Yorumlar (0)