Silifkeli Ispanak Üreticisi Fiyattan Memnun

SİLİFKELİ ISPANAK ÜRETİCİSİ FİYATTAN MEMNUN - Ispanak yetişen bazı bölgelerde soğuk havanın etkili olması Silifke ilçesindeki üreticilerin ürünlerini yaklaşık 1,5 liradan satabilmesini sağladı.

Abone olbanner90
Silifke 03.02.2014, 15:05 03.02.2014, 15:05
245
Silifkeli Ispanak Üreticisi Fiyattan Memnun

Ispanak yetişen bazı bölgelerde soğuk havanın etkili olması Silifke ilçesindeki üreticilerin ürünlerini yaklaşık 1,5 liradan satabilmesini sağladı.

İlçede genellikle çilek, serada domates, limon gibi ürünlerin çoğunlukta üretimi yapılırken, zaman zaman boş kalan arazilere de ıspanak ekimi yapılıyor. Bu yıl ilk hasadı aralık ayında yapılan ve kilosu 40 kuruşa satılan ıspanağın fiyatı son günlerde 1,5 liraya kadar yükseldi.

Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can, yaptığı açıklamada, ilçedeki çiftçilerin tarlalarının boş kalmaması amacıyla alternatif ürün olarak zaman zaman ıspanak yetiştirdiğini ifade ederek, fiyatın iyi olmasının üreticileri memnun ettiğini söyledi.

Ispanağın yetiştiği bazı bölgelerde soğuk hava ve don olayının yaşanmasının ilçedeki ürünlere yüksek fiyattan alıcı bulunmasını sağladığını anlatan Can, "Üreticimiz mevcut fiyattan dolayı mutlu" dedi.

Yorumlar (0)