Uğur Mumcunun Ölümünün 21. Yılı

UĞUR MUMCUNUN ÖLÜMÜNÜN 21. YILI - CHPnin Tarsus ve Silifke ilçe örgütleri ölümünün 21. yılında gazeteci yazar Uğur Mumcuyu andı.

Abone olbanner90
Silifke 24.01.2014, 20:52 24.01.2014, 20:52
293
Uğur Mumcunun Ölümünün 21. Yılı
CHPnin Tarsus ve Silifke ilçe örgütleri ölümünün 21. yılında gazeteci yazar Uğur Mumcuyu andı.

CHP Silifke ilçe binasında toplanan partililer daha sonra Atatürk Anıtına kadar yürüdüler. Atatürk Anıtına çelek sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylendi.

İlçe Başkanı Çekmen, yaptığı konuşmada, Uğur Mumcu, Doğan Öz, Bedrettin Cömert, Abdi İpekçi, Ümit Doğanay, Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Ahmet Tanerkışlalı, Gaffar Okan ve Bahriye Üçoku saygıyla andıklarını kaydetti.

Aydınlanma yolunda ilerlerken aydınlanmanın ışığının kitlelere ulaşmasının engellenmek istendiğini ifade eden Çekmen, "Bilgiden ve gerçeklerden kaçarak karanlık ilişkilerle halkın yarınlarını çalanlar, yaşadıkları korkuyla sürekli baskı ve zulüm yaparlar, ölüm emirleri yağdırdılar" dedi.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk de parti binasında düzenlenen anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türkiyenin ve ülke basınının kaybettiği en önemli değerlerden biri olan Uğur Mumcuyu bir kez daha saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

CHP Tarsus Kadınlar Kolu Başkanı Gülizar Saçkesen ise yaptığı konuşmada, "Emperyalizmin ve gericiliğin maşası terörizm bağımsız, özgür, çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyetini savunmak ve yüceltmek için mücadele eden aydınları, Uğur Mumcuları, Abdi İpekçileri, Muammer Aksoyları, Bahriye Üçokları, Ahmet Taner Kışlalıları ve daha nicelerini hedef almıştır. Uğur Mumcunun ölümünün 21. yıl dönümünde suikast sonucu hayatını kaybeden tüm gazetecileri saygı ve minnetle anarken, bir daha bu tür saldırıların olmamasını temenni ediyorum" diye konuştu. - Mersin

Yorumlar (0)