Bocce Şampiyonları Belli Oldu

Mersinde yapılan Türkiye Okullararası Küçükler ve Yıldızlar Bocce Şampiyonası sona erdi.

Abone olbanner90
Spor 11.05.2014, 20:33 11.05.2014, 20:33
253
Bocce Şampiyonları Belli Oldu
Mersin, ilk kez gerçekleştirilen Türkiye Okullararası Küçükler ve Yıldızlar Bocce Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Türkiyede 41 ilden 900e yakın sporcunun katıldığı turnuvada, minik sporcular sahada kıyasıya mücadele ettiler. Toroslarda bulunan Bocce Salonunda 5 gün süren turnuvada Yıldız Kızlarda Şeker Mevhibe Ortaokulu birinci, Fatih Ortaokulu ikinci, Turgutlu Hüseyin Orhan Ortaokulu üçüncü ve Alaçam Yetmez Alparslan Gül Ortaokulu da dördüncü olarak dereceye girdiler. Turnuvada Yıldız Erkekler grubunda Hanımeller Ortaokulu birinci, Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu Ortaokulu ikinci, Molla Ahmetler Ortaokulu üçüncü ve Şirvan İncekaya Ortaokulu da dördüncülük kürsüsüne çıktı.

Küçük Kızlarda Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu birinci, Turgutlu Hüseyin Orhan Ortaokulu ikinci, Uzunpınar Ortaokulu üçüncü ve Uzunpınar Ortaokulu ise dördüncü oldu. Küçük Erkekler Grubunda ise Aydınlıkevler Ortaokulu birinci, Kahta Yahya Kemal Ortaokulu ikinci, Çatalca Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu üçüncü ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu dördüncü olmaya hak kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Toroslar İlçe Müdürü Ali Osman Bebek, başarılı bir turnuvayı daha sorunsuz atlatmaları nedeniyle mutlu olduklarını ifade ederek, Mersinin bu tür organizasyonları başarıyla yürütecek teknik personele ve tesise sahip olduğunu belirtti. Mersinin Akdeniz Oyunları sonrası çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını da hatırlatan Bebek, turnuva boyunca mücadele eden sporcu ve organizasyonun düzenlenmesi için çaba sarf eden personele teşekkür etti.

Turnuva hakkında bilgi veren Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyon Başkan Vekili Mutlu Türkmen, Türkiyede okul sporları arasına giren Bocce branşının ilk olarak Mersinde, Akdeniz Oyunlarının yapıldığı tesislerde icra edildiğini söyledi. Turnuvanın, 41 ilin yıldızlar, küçükler ve gençler kategorilerinde toplam 900 öğrencinin katılımıyla gerçekleştiğini kaydeden Türkmen, "Bu dalda ilk üç dereceye girenlere kupaları ve madalyaları takdim edildi. Bocce okul sporlarına girişinden sonra, bu organizasyonların okullara daha çok yayılması ve Türkiyede daha çok tanınması anlamında iyi bir adım atıldı. 2004 yılından beri Bowling, Dart Federasyonu çatısı altında

olan, Avrupa şampiyonalarında, dünya oyunlarında, Akdeniz Oyunlarında madalyaların gelmesiyle alt yapının daha da güçlenmesi, spora daha da önem kazandırdı" dedi.

Bocce sporunun gelişmesi için beden eğitimi öğretmenlerine büyük iş düştüğünü ifade eden Türkmen, "Milli sporcuların çekirdekten yetişmesi için beden öğretmenlerinin katkısı büyük olacak. Bocce sporunun ilk şampiyonasının ilimizde yapılıyor olması bizim için büyük önem taşıyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?