Bocce Türkiye 3. Lig Şampiyonu: Astaşspor

BOCCE TÜRKİYE 3. LİG ŞAMPİYONU: ASTAŞSPOR - Bocce Türkiye 3. Lig müsabakalarını namağlup olarak tamamlayan şampiyon Astaşspor, adını 2. Lige yazdırdı.

Abone olbanner90
Spor 30.01.2014, 10:36 30.01.2014, 10:36
303
Bocce Türkiye 3. Lig Şampiyonu: Astaşspor
Bocce Türkiye 3. Lig müsabakalarını namağlup olarak tamamlayan şampiyon Astaşspor, adını 2. Lige yazdırdı. Astaşsporun bir üst lige yükseldiği turnuvalarda Bayanlar Altın Noktada, Özlenen Sayın 24 puan alarak turnuvanın 1incisi oldu.

24-26 Ocak tarihleri arasında Mersin Toroslar Bocce Salonunda yapılan ve 3 gün süren müsabakalara 38 takım katıldı. 2. lige yükselmek için mücadele veren takımlar arasından ilk 8 sırayı elde eden takımlar 2. ligde yarışmaya hak kazandı. 3. ligde Raffa disiplininde karışık çiftler, Petank disiplininde kadınlar Altın Nokta ve Volo disiplininde ise erkekler basamak yarışmaları düzenlendi.

Aydın Astaşspor Kulübü Bocce Türkiye 3.lig Bocce Raffa maçlarının hepsini kazanarak ve 111 puan alarak şampiyon oldu. Astaşsporun bir üst lige yükseldiği turnuvalarda Bayanlar Altın Noktada, Özlenen Sayın 24 puan alarak takımının ve turnuvanın 1incisi oldu. Volo disiplininde ise Yunus Emre Yeşilyurt 24 puan alarak 2inci oldu.

Şampiyon olan Aydın Astaşspor Kulübü Asbaşkanı Mahmut Yörük ve Antrenör - Sporcu Özlenen Sayın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akını makamında ziyaret etti. Aydın Astaşspor Kulübü Asbaşkanı Mahmut Yörük ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Bocce Branşını çok önemsediklerini belirterek, "Özlenen Sayın hocamızın almış olduğu başarılar bizi çok mutlu etti. Kulübümüze kupa ve madalyalar kazandırdığı için Özlenen Sayın hocamıza çok teşekkür ederim. Ayrıca verdiği desteklerden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Zeynel Akına da şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, kazanılan başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Aydın için önemli bir kazanım olduğunu dikkat çekti. Akın, "Başta Kulüp yöneticisi olarak sizlere teşekkür ediyorum. Özlenen Sayın hocamla da gurur duyuyorum ve tebrik ediyorum. Aynı zamanda kendisi Bocce İl Temsilcisi, Bocce Antrenörü ve sporcu olarak 3 dalda da Bocce Branşını tanıtmak adına çalışmalar yapmaktadır. Bu ortak özellikleriyle birlikte Aydında Boccenin gelişmesini sağlamaktadır. Kazanılmış olan derece küçümsenmeyecek derecedir. 38 takımın ve yaklaşık 130 sporcunun katıldığı turnuvalarda, 3. Ligden 2. Lige şampiyon olarak çıkmışlardır. Sporcu sayısına bakılırsa çok başarılı bir sonuç almışlardır. Kulüp olarak da çeşitli branşlarda faaliyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Bizim bütün amacımız takımlarımızın sadece futbol branşında değil salon sporlarına da teşvik etmektir. Bunun için İl Müdürlüğü olarak üzerimize düşenleri yapmaktayız. İl Müdürlüğümüz olarak başarılı kulüpleri, başarılı sporcuları ve başarılı antrenörleri ödüllendirmek istiyoruz ve bu konu doğrultusunda performans değerlendirmesi yapacağız. Antrenör - sporcumuz aldığı bu başarılardan dolayı ödüllendireceğimiz antrenör adaylarından birisidir. Kendisini tekrar tebrik ediyorum. İnşallah 2. Ligden 1.Lige de yükseliriz"diye konuştu.

Yapılan açıklamalardan sonra Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın başarılı antrenör-sporcu Özlene Sayına hediye takdim etti. - AYDIN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?