İbrahim Çolak, Olimpiyat Oyunları Tokyo’da Madalya Almaya Kararlı

İbrahim Çolak, Olimpiyat Oyunları Tokyo’da Madalya Almaya Kararlı

Abone olbanner90
Spor 31.03.2021, 22:38 Vadi sağdıç
5
İbrahim Çolak, Olimpiyat Oyunları Tokyo’da Madalya Almaya Kararlı

2019 Dünya Şampiyonasında jimnastik dalında 3.lük madalyası alarak hepimizi gururlandıran milli sporcu İbrahim Çolak bir röportaj verdi. Çalışmalarından, hedeflerinden, aldığı ve almayı hedeflediği başarılardan söz eden Çolak, genç sporculara da seslendi.

"Tokyo'daki Olimpiyatlarda Madalya Alacağım."

Çolak, 2019 Dünya Şampiyonasında aldığı madalyadan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ancak artık daha büyük hedeflere yöneldiğini söyledi. Olimpiyatlarda yarışarak madalya almak istediğini, bunu da önümüzdeki ilk olimpiyatların yapılacağı Tokyo'da başarmak için çalıştığını da ekledi. bedavabonusum ve https://www.bedavabonusum.com/deneme-bonuslari/ için https://www.bedavabonusum.com/free-spin-veren-siteler/ ziyaret edebilirsiniz.

Sporcu Bir Aileden Gelmenin Avantajlarını Çok Çalışarak Artırdı

İbrahim Çolak, sporcu bir aileden geldiğinden bahsetti. Jimnastik sporuna başlamasında kendisi gibi jimnastikçi olan amcası Erkan Çolak'ın etkisinin olduğunu, 5 yaşından beri bu sporla uğraştığını anlattı. Çolak'ın annesi yarı maraton koşmuş bir koşucu. Annesinin spor disiplini ve çalışma azmi İbrahim Çolak'ı etkilemiş ve başarısının temelini oluşturmuş. Babası ise İbrahim Çolak'ın jimnastiğe başladığı dönemde atletizme başlamış. Daha önceki dönemlerde tekvando sporu üzerine çalışmış.

Kendisinden beş yaş büyük ablası da sporla iç içe büyümüş. İbrahim Çolak, tamamen sporcu bir aileden gelmenin kendisine sağladığı avantajların farkında olduğunu, böyle bir ailesi olduğu için şanslı olduğunu söylüyor.

Çolak'a Avrupa ve Dünya kupalarında ulaştığı başarılarla tüm Türkiye'yi gururlandırdığı, bu başarıyı neye borçlu olduğunun merak edildiği söylendi. Buna karşılık İbrahim Çolak, başarının en büyük sırrının çok çalışmak olduğunu, bunun yanında azimli ve sebatkar olmak gerektiğini, yılmadan sabırla yola devam etmenin ve başarıya inanmanın şart olduğunu anlattı.

Ülkemizdeki Jimnastik Sporunun Yeri ve Önemi

İbrahim Çolak'a ülkemizdeki jimnastiğin yeri ve önemi, genç sporcuların nasıl hareket etmesi gerektiği minvalinde sorular soruldu. Çolak, jimnastiğin tüm spor dallarının temeli olduğunu söyleyerek son yıllarda gösterilen Avrupa ve Dünya şampiyonalarındaki başarıların bu dalın ülkemizde daha iyi tanınmasını sağladığından bahsetti. Federasyon başkanımız Suat Çelen tarafından 81 ilde jimnastik spor merkezlerinin kurulması projesi yapıldığını, bu projenin büyük oranda faaliyete geçirildiğini anlattı.

Çolak'ın söylemlerine göre Federasyon Başkanlığının ülkemizin her yerinde yetenek taraması başlattı. Küçük yaşlarda bu spora başlayan çocukların ileride iyi bir sporcu olma ihtimali daha yüksek. Bu çocuklar jimnastikçi olmasa dahi başka spor dallarına yönelebilir. Hem çocukların sağlıklı bir yaşam sürmesi hem önemli yeteneklerin erken keşfedilmesi açısından yapılan uygulamalar çok olumlu. Aileler de bu konuda bilinçleniyor ve çocuklarını doğru yönlendirebiliyorlar. Bu gidişle önümüzdeki 10-15 sene içinde Türk sporu çok iyi noktalara ulaşabilir.

"Başarısız Olduğum Zamanlar da Oldu."

Çolak kendisine sorulan bir soru üzerine koyduğu hedeflere ulaşamadığı zamanlar olduğundan bahsetti. Ancak bu başarısızlıklardan ders çıkararak ve kendini yenileyerek çok çalıştığını ve bunun olumlu sonuçlarını sonradan aldığını ifade etti. İbrahim Çolak, başarısızlıkları başarıya çevirmeyi bilmiş.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?