Kahramanlı Güven Tazeledi

Mersin İdmanyurdunun yapılan olağan üstü genel kurulunda Başkan Ali Kahramanlı güven tazeleyerek yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Abone olbanner90
Spor 01.02.2014, 15:18 01.02.2014, 15:18
933
Kahramanlı Güven Tazeledi
Mersin İdmanyurdunun yapılan olağan üstü genel kurulunda Başkan Ali Kahramanlı güven tazeleyerek yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı Divan Kurulunun oluşmasıyla başladı. Adem Serinin Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Başkan Ali Kahramanlı açılış konuşması yaptı. Kahramanlı, bir süre önce başlatılan kongre süreci kapsamında birçok kişinin kapısını çaldıklarını belirterek, "Ancak 1 milyonluk şehirde sadece iki babayiğit ortaya çıktı. Bunlardan biri Mahmut Arslan diğeri ise eski başkanlarımızdan Hamit İzol oldu. Kendileri başkanlığı kabul etmeyerek ve yönetime girmeyerek dışarıdan her türlü desteği vereceklerini söylediler. Bunun üzerine yola çıkıp güçlü bir yönetim listesi oluşturduk" dedi. 6 yıllık sürede takımı Süper Lige çıkardıklarını anlatan Başkan Kahramanlı, "Maalesef takımımız oynanan oyunlarla ligden düşürüldü. Aslında benim gitmem gerekiyordu. Ancak, ben kaçmadım, işimden, ailemden büyük fedakarlık yaparak yeniden görev üstlendim. Bu sezon büyük sıkıntılara rağmen güçlü bir yönetim oluşturup bu günlere geldik. Yeni dönemde bizimle birlikte görev alacak olan arkadaşlarımız maddi destek sözüyle bu görevi üstlendiler. İnşallah, başta tesisleşme ve alt yapı sorununa el atarak takımımızı Süper Lige çıkartacağımıza inanmaktayım. Buradan açık ve net söylüyorum, ister Süper Lige çıkalım, ister çıkmayalım, gelecek sezon ben yokum" diye konuştu.

Genel kurula verilen bir önergenin oylamasıyla eski başkanlardan Hamit İzol Onursal başkanlık görevine seçildi.

Faaliyet ve bilanço raporu Muhasip üye Sedat Aydöner tarafından okunarak oylanıp ibra edildi. Denetim Kurulu Raporu okunarak oylanıp ibra edildi. Açıklanan rakamlara göre kulübün 34 milyon TL borcu olduğu bunun 18 bin milyonunun ise yönetime bulunan borçlar olduğu ifade edildi.

Genel Kurulda söz alan Mersin İdmanyurtlular Derneği Başkanı ve eski yöneticilerden Yalçın Kurtuluş konuşmak üzere söz alıp kürsüye çıktı. Kurtuluş, huzurun listesinde isminin çıkmaması nedeniyle konuşma yapmayacağını dile getirip, kürsüden indi. Genel kurul öncesi ise bazı taraftarlar da huzurun cetvelinde isimlerinin bulunmadığını ve kulübü icraya veren kişilerin de yeni oluşan yönetim listesinde yer aldığını öne sürerek tepki gösterdiler. Başkan Ali Kaharamanlı ile görüşen taraftarlar daha sonra genel kurulu terk ederek protesto ettiler. Olağanüstü genel kurulda daha sonra seçime geçildi. 350 delegeden 175 kişi genel kurula katıldı. Genel kurula sunulan bir önerge ile açık oylama yapıldı. Yapılan açık oylamada katılanların tümünün oylarıyla göreve gelen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Kahramanlı, Senan İdin, Mustafa Ağaoğlu, Mert Hazar, Beşir Acar, Mehmet Işık, Sabri Tekli, Salahattin Balkan, Hikmet Kaya, Sedat Aydöner, Halil Özgür Kaya, Ayhan Erdem, Apti Öztürk, Engin Şahin, Murat Harman, Abdi Kurt, Nafiz Deniz, Ahmet Polat, Şerafettin Kadoğlu ve Nuh Yüksel Güngör.

Bu arada, yönetim kuruluna seçilen 21 kişilik listeden sadece 8 kişinin Genel kurulda bulunarak toplu fotoğraf çektirmesi ise dikkat çekti.

Genel kurula Geçlik ve Spor İl Müdürü Salman Malkoç da katıldı. - Mersin

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?